bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 18 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2550

Nowy asfalt na Al. Armii Krajowej. Droga nabiera kształtów

Przebudowa Alei Armii Krajowej - 18.08.2022 · fot. MZD Bielsko-Biała
Zgodnie z planem postępują kolejne etapy robót w ramach rozbudowy górnego odcinka Alei Armii Krajowej. Trwająca od jesieni 2021 roku inwestycja dotyczy części alei pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, a dolną stacją kolei linowej Szyndzielnia.

- Drogowcy zakończyli już budowę elementów inżynieryjnych, infrastruktury teletechnicznej i kanalizacyjnej. Gotowe są już także chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz obwiednia placu pętli autobusowej. W ostatnich dniach zakończono także prace związane z utwardzeniem podbudowy z kruszyw, dzięki czemu ekipy mogły przystąpić do układania pierwszej, a od minionego wtorku kolejnej - wiążącej warstwy masy bitumicznej, na całej długości rozbudowywanego odcinka - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Dokładamy wszelkich starań, aby inwestycja, w tym zielonym zakątku Bielska-Białej, postępowała możliwie najszybciej, a turyści zmierzający w stronę Szyndzielni mogli szybko rozpocząć korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej im infrastruktury drogowej - dodaje MZD.

Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln złotych.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.