bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 13 sierpnia 2022
  • 15 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1448

Dzieci korzystają już z miniboiska i terenu rekreacyjnego

Miniboisko i teren rekreacyjny przy ul. Janisława Grondysa · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Miniboisko i otaczający je teren rekreacyjny powstały przy ul. Janisława Grondysa. Wszystko to efekt starań mieszkańców, którzy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, a później na niego głosowali. Z obiektów już korzystają najmłodsi.

Całość prac zaczęła się od karczowania terenu, na którym później wykonane zostały ścieżki. Między nimi, na bezpiecznej nawierzchni, stanęły stół do gry w tenisa stołowego i zestaw streetworkout; zamontowano również trzy ławki z oparciem, cztery stojaki na rowery, stół do gry w szachy/warcaby, tablice z regulaminem i kosze na śmieci. Głównym elementem terenu jest miniboisko z nawierzchni poliuretanowej, z bramko-koszem i piłkochwytami, umożliwiającymi grę i w koszykówkę, i w piłkę nożną.

Wszystko jest ogrodzone, a do środka prowadzą dwie furtki. Teren już porasta zieleń i świeżo posiana trawa, ale na wiosnę przyszłego roku zostaną tu jeszcze posadzone drzewa i krzewy. Inwestycja kosztowała niespełna 280.000 złotych.

Wydział Gospodarki Miejskiej apeluje do użytkowników nowo powstałego terenu rekreacyjnego, o korzystanie z urządzeń, jak i boiska zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.