bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 11 sierpnia 2022
  • 12 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1357

GOPR ma pełne ręce roboty. 21 akcji w pierwszym tygodniu sierpnia

Interwencje GOPR w pierwszym tygodniu sierpnia · fot. Facebook / GOPR Beskidy
Za nami pierwszy tydzień sierpnia, który w Beskidach zamykamy z bilansem 21 akcji, w których pomocy GOPR Beskidy udzielił 22 osobom.

Tylko w weekend ratownicy wyjeżdżali do wypadków 12 razy. Przeważały wypadki turystyczne oraz rowerowe. Prowadzono również działania poszukiwawcze - jedna z akcji miała miejsce w Jaskini w Trzech Kopcach, gdzie turyści w drodze powrotnej nie potrafili odnaleźć korytarza wyjściowego na powierzchnię.

Ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR można było spotkać również poza terenem górskim. W trakcie Pol'and'Rock Festival, we współpracy z ratownikami medycznymi, dbali o sprawny transport osób potrzebujących pomocy do szpitala polowego.

- To jeszcze nie koniec wakacji, a tym bardziej dobrej pogody na wycieczki w teren. Pamiętaj o instalacji aplikacji Ratunek i sprawdzaniu pogody, a także odpowiednio przygotuj się do wycieczki. Do zobaczenia w górach! - piszą ratownicy GOPR Beskidy.

ar / bielsko.info

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.