bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 656

TdP: czasówka dla Thymena Arensmana. Ethan Hayter liderem

Tour de Pologne 2022 - etap 5. - Nowy Targ, Gronków - Stacja Narciarska Rusiński - 4.08.2022 · fot. Szymon Gruchalski
Szósty etap 79. Tour de Pologne chyba wszystkich ekspertów miał zdecydować o rozstrzygnięciach w klasyfikacji generalnej Energa Grupa ORLEN i tak rzeczywiście było. Blisko 12 kilometrów jazdy z Gronków, Nowy Targ do Stacji Narciarskiej Rusiński to nie jest długi dystans, ale tym razem kolarze walczyli w jeździe indywidualnej na czas, do tego trasa wiodła pod górę.

Przed rozpoczęciem etapu, którego partnerem była firma KGHM, prowadził Kolumbijczyk Sergio Higuita, który wierzył, że będzie w stanie obronić koszulkę lidera. Nic z tego, na trasie okazało się, że tym razem inni są od niego silniejsi, a ostatecznie mistrz Kolumbii spadł na ósmą pozycję.

Zwycięzcą etapu Drutex został Thymen Arensman. Holender z ekipy DSM przed startem odcinka był dopiero 24. w klasyfikacji generalnej, ale znakomita jazda pozwoliła mu się przesunąć na drugą pozycję. On sam jednak przyznał, że choć się cieszy z triumfu na etapie, to jednak liczył na jeszcze więcej! Warto wspomnieć, że to jego pierwsze w życiu zwycięstwo w wyścigu rangi World Tour.

A nowym liderem został Ethan Hayter, trzeci na etapie do Stacji Narciarskiej Rusiński. Brytyjczyk z INEOS Grenadiers to znakomity specjalista od jazdy na czas, a od początku wyścigu jechał czujnie i był w ścisłej czołówce. Świetny występ w czwartek dał mu koszulkę lidera klasyfikacji Energa Grupa ORLEN i ponad dziesięć sekund przewagi nad drugim Pello Bilbao. Wszystko wskazuje na to, że nie da sobie już odebrać zwycięstwa w naszym narodowym tourze.

Ostatni dzień to jazda z Valsir, Skawina do Krakowa. Ciekawa będzie walka o koszulkę Najlepszego Górala PZU. Prowadzi Kamil Małecki, ale na trasie jest premia imienia Joachima Halupczoka, na której można zdobyć dwadzieścia punktów. Walka trwa też w klasyfikacji sprinterów LOTOS. Prowadzi Arnaud Demare przed Olavem Kooijem. A najpewniej w Krakowie dojdzie właśnie do walki sprinterów. Za to nic nie zmieni się w klasyfikacji najaktywniejszych LOTTO, którą wygrał już Patryk Stosz z reprezentacji Polski.

W piątek kolarze ruszą z Valsir, Skawina o 14:15, a finisz planowany jest na 18:45.

Portal bielsko.info oraz telewizja bielsko.tv są jednymi z patronów regionalnych tegorocznej edycji wyścigu.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.