bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 1 sierpnia 2022
  • 3 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1426

Spotkanie o wojnie, zwierzętach i ludziach o wielkich sercach

Za nami:

Pomoc płynąca z Bielska-Białej do Iwoano-Frniwska · fot. Fundacja "Świat w Naszych Rękach"
Fundacja "Świat w Naszych Rękach" przy wsparciu Redakcji BB zaprasza na wydarzenie "Wojna, zwierzęta i ludzie o wielkich sercach" - spotkanie z Aliną Czirkową. Odbędzie się ono w środę, 3 sierpnia w Ekocentrum Zielony Pies (ul. 11 Listopada 7A, Bielsko-Biała).

- Wojna w Ukrainie niestety wciąż trwa.
 Cierpią ludzie i cierpią zwierzęta. Te bezdomne i samotnie żyjące na gruzach bombardowanych miast, te pozostawione same sobie przez uciekających w panice ludzi, te 
w schroniskach i „ochronkach”, te pod opieką prywatnych osób (które często same mają problemy z wyżywieniem), te „przyklejające się” do żołnierzy w oblężonych miastach 
i wsiach - mówią organizatorzy środowego wydarzenia.

- Są jednak bohaterskie osoby, które tam na miejscu tej strasznej tragedii, w Ukrainie, pomagają nie tylko ludziom, ale i zwierzętom - wolontariusze, aktywistki, żołnierze, opiekunowie zwierząt w schroniskach i tych na ulicach. 
Taką osobą jest Alina Czirkowa, aktywistka mieszkająca i działająca na co dzień w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku. I to właśnie na spotkanie 
z Aliną serdecznie Państwa zapraszamy. 
Opowie ona o tym, jak wygląda pomoc zwierzętom w Ukrainie, jak wygląda obecne życie 
w Ukrainie i co robi z otrzymywaną od nas karmą - dodają przedstawiciele fundacji "Świat w Naszych Rękach".

Historia pomocy płynącej z Bielska-Białej do Iwoano-Frniwska (i dalej w głąb kraju) to także historia przyjaźni między Aliną Czirkową, a Anną Chęć z Fundacji „Świat w Naszych Rękach”. Te dobre koleżanki o wielkiej wrażliwości na los zwierząt, kiedy tylko nastała wojna, rozpoczęły działania dla zwierząt po obu stronach granicy.
Anna, tu w Bielsku-Białej działając z Fundacją „Świat w Naszych Rękach” zbierając karmę, współpracując z innymi organizacjami które poszczególne zbiórki wspierały , a Alina tam na miejscu, budując kanały przesyłki karmy do najbardziej potrzebujących miejsc Ukrainy, organizując transport karmy wewnątrz kraju, tworząc sieć pomocy i oczywiście karmiąc głodne zwierzęta. Ta współpraca trwa już 5 miesięcy i wciąż jest kontynuowana.

- Podczas spotkania chcemy państwu pokazać co dzieje się z darami, jakie otrzymujemy od Państwa tu w Bielsku-Białej i ponad wszelką wątpliwość pokazać wielką potrzebę tej działalności! Dlatego serdecznie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc przy kolejnej zbiórce karmy i preparatów na kleszcze. Prosimy o przynoszenie darów na spotkanie 3 sierpnia, a w innych dniach do biur Fundacji Świat i Redakcji BB, mieszczących się pod adresem ul. Krasińkiego 5A w godzinach 10.00 - 18.00 - informuje Fundacja "Świat w Naszych Rękach".


- Pragniemy także z całego serca podziękować wszystkim ludziom i organizacjom wspierającym to działanie, dzięki którym mamy co wysłać do Ukrainy, aby wolontariuszki i wolontariusze tam na miejscu mogli nakarmić głodne zwierzęta. W szczególności wielkie dzięki dla: Fundacja Psia Ekipa, Redakcja BB i PRZYSTANEK: ZWIERZ, Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej, Aquael ZOO BB, Szkoła Waldorfska w B-B i wszystkim osobom prywatnym, które rozumiejąc sytuację- realnie pomagają.
I niech ta pomoc się nie kończy! - podsumowuje organizacja.

Wstęp wolny.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj