bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 613

TdP: Gerben Thijssen wygrywa w Zamościu

Tour de Pologne 2022 - etap 2. - Chełm - Zamość - 31.07.2022 · fot. Szymon Gruchalski
Tłum kibiców w Chełmie, gdzie zaczynał się 2. etap 79. Tour de Pologne UCI World Tour, podobnie na trasie i dokładnie tak samo na mecie w Zamościu - to był wielki dzień kolarstwa! A do tego dzień, w którym znowu potwierdziło się ile znaczy serce do walki. Portal bielsko.info oraz telewizja bielsko.tv są jednymi z patronów regionalnych tegorocznej edycji wyścigu.

Zacznijmy od… końca. Zwycięzcą etapu Drutex został Belg Gerben Thijssen z ekipy Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux, ale koszulkę klasyfikacji generalnej Energa Grupa ORLEN założył Norweg Jonas Abrahamsen (Uno-X Pro Cycling Team). Dokładnie ten sam, o którym pisaliśmy już wczoraj, bo ambitny kolarz dwa dni spędził w ucieczkach, jest posiadaczem koszulki Najlepszego Górala PZU, a dzięki zdobytym bonifikatom na premiach, dołożył do niej właśnie także koszulkę lidera!

- Jestem szczęśliwy i to podwójnie. Bo nie tylko zachowałem wywalczoną w sobotę koszulkę górską, ale także zdobyłem żółtą dla lidera wyścigu. Teraz mam dwie! - cieszył się na mecie Norweg, ale przyznał, że będzie mu trudno utrzymać ją na trasie trzeciego etapu.

W innych klasyfikacjach też się działo! Olav Kooij, zwycięzca z Lublina, tym razem był czwarty, ale nadal prowadzi w klasyfikacji Najlepszy Sprinter Lotos. A Patryk Stosz z reprezentacji Polski potwierdził, że serce do walki ma ogromne, kolejny dzień spędził w ucieczce i dzięki temu dalej zakłada koszulkę lidera klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik Lotto. - Jestem zadowolony, zabrałem się w odjazd, a na początku wcale nie było o to łatwo, bo ciągle ktoś próbował skakać. Na szczęście dałem radę i się cieszę. W planie mam też atak w poniedziałek - mówił Patryk.

A poniedziałek faktycznie zapowiada się imponująco. Kolarze pokonają 237,9 kilometra na trasie Kraśnik, Powiat Kraśnicki - Przemyśl, a profil trasy, a szczególnie jej końcówka sugerują, że w klasyfikacji generalnej Energa Grupa ORLEN może dojść do sporych zmian.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.