bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 26 maja 2022
  • wyświetleń: 1424

Uchodźcy z Ukrainy czekają na pracę. Apel ośrodka interwencji kryzysowej

Uchodźcy z Ukrainy czekają na pracę. Apel ośrodka interwencji kryzysowej
Uchodźcy z Ukrainy czekają na pracę. Apel ośrodka interwencji kryzysowej · fot. UM Bielsko-Biała
Mnóstwo telefonów w sprawie pracy dla uchodźców z Ukrainy odbierają pracownicy Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Dzwonią Ukraińcy, którzy są w stanie podjąć każdą pracę, fizyczną, sezonową, byle tylko czuć się niezależnym.

W tej sytuacji dyrektor POIKu Małgorzata Malinowska zdecydowała się zaapelować do wszystkich, którzy są w stanie dać taką pracę o zgłaszanie się - najlepiej do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, który ma nawet, w tym celu, przygotowaną specjalną stronę internetową bielsko-biala.praca.gov.pl/pomocdlaukrainy. W ostateczności można też dzwonić na specjalny, utworzony z inicjatywy prezydenta miasta, numer telefonu do POIKu - 791 169 642.

W Bielsku-Białej przebywa ponad tysiąc uchodźców z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Połowa z nich jest w miejskich placówkach. Wiele z tych osób chce podjąć pracę. - Wszystkie panie, które mieszkają w POIKu znalazły zatrudnienie - mówi Małgorzata Malinowska. - Mamy salowe w Szpitalu Wojewódzkim, panie pracujące w salonie kosmetycznym, czy w gastronomii, ale szukamy też pracy dla osób spoza ośrodka - dodaje.

W ostatnim czasie do Bielska-Białej trafiła grupa uchodźców z tak zapalnego punktu na mapie Ukrainy jak Mariupol. To ludzie, których domy są zniszczone, nierzadko przyjeżdżający do naszego miasta tylko z tym co mieli pod ręką. Oni też potrzebują pracy.

- Rozmawiałam z tą grupą. Chcą podjąć się jakiegokolwiek zatrudnienia. To osoby, które nie mają do czego wracać i chcą się usamodzielnić. Nie chodzi o to, że chcą pracować żeby zostać w Polsce, ale chcą ten pobyt dobrze wykorzystać - wynająć mieszkanie, pokój i żyć na własny koszt, na własnych zasadach - tłumaczy Malinowska.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj