bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 11 maja 2022
  • wyświetleń: 3779

Punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy w dawnym Tesco kończy działalność

Punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy w dawnym Tesco kończy działalność
Punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy w dawnym Tesco kończy działalność · fot. UM Bielsko-Biała
Jeszcze tylko do piątku, 13 maja otwarty będzie punkt zbiórki i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy w dawnym pawilonie Tesco przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Miejsce z powodzeniem funkcjonowało prawie dwa miesiące. Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bielsku-Białej i okolicach, mogli zupełnie bezpłatnie zaopatrzyć się tam w żywność, odzież, buty, środki higieny i czystości i wiele innych.

Jak mówi naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Krzysztof Gałuszka, który nadzorował działalność punktu, jego formuła się wyczerpała.

- Aktywność darczyńców jest bardzo ograniczona i wszyscy - wszystkie punkty w mieście - mają z tym ogromny kłopot. Głównie chodzi o żywność i chemię - mówi Gałuszka.

Dlatego miasto skupia teraz uwagę na swoich dziesięciu ośrodkach, w których przebywa ponad pół tysiąca uchodźców. Tam są ogromne potrzeby, konieczność dostarczania żywności i innych produktów, co miasto robi.

To, co pozostanie w piątek po zamknięciu punktu w Tesco, Wydział Zarządzania Kryzysowego UM przekaże do innych punktów wydawania darów lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy pozarządowych instytucji pomocowych. Tak żeby nic się nie zniszczyło, nic nie zmarnowało.

Pozostałe punkty pomocy w Bielsku-Białej organizują Caritas, Polski Czerwony Krzyż i Akademia Techniczno-Humanistyczna.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj