bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 21 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1125

Kolejny transport darów z Wolfsburga dotarł do Bielska-Białej

Kolejny transport darów z Wolfsburga dotarł do Bielska-Białej
Kolejny transport darów z Wolfsburga dotarł do Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Kolejny transport darów z Wolfsburga dotarł do Bielska-Białej
Kolejny transport darów z Wolfsburga dotarł do Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała
Kolejny transport darów dla uchodźców z Ukrainy dotarł 20 kwietnia do Bielska-Białej z Wolfsburga, naszego partnerskiego miasta. To już kolejna taka inicjatywa przyjaciół z Niemiec. Pod koniec marca tamtejsza społeczność wysłała do nas ciężarówkę i trzy vany wypełnione darami dla Ukraińców szukających w naszym mieście schronienia przed wojną.

Tym razem w ciężarówce z Wolfsburga przyjechało do Bielska-Białej trochę żywności, chemii - pampersy, szczoteczki i pasta do zębów, materace i odzież.

Jak powiedział koordynator punktu z darami w byłym Tesco Krzysztof Gałuszka, transport od razu został rozpakowany i wystawiony potrzebującym. - Nadal będziemy zabiegać u naszych miast partnerskich o wsparcie. Zabiegamy też o pomoc od podmiotów gospodarczych, zaprzyjaźnionych firm i osób, którym na sercu leży pomoc i dobro uchodźców. Chodzi o to, aby wsparli nas w szczególności żywnością z długim terminem przydatności, chemią - pampersami, żelami do mycia, mydłami, szczoteczkami do zębów, a nawet tak prozaiczną rzeczą jak grzebienie - mówił.

Również 20 kwietnia z punktu w Tesco w Bielsku-Białej wyjechał transport do Lublińca, do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skąd dary pojadą bezpośrednio do ogarniętej wojną Ukrainy. W ciężarówce było 20 palet męskich i damskich butów trekkingowych i paleta mleka w proszku dla dzieci od 6. miesiąca życia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj