bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 31 marca 2022
  • wyświetleń: 1448

Zbierają środki na 30 tys. posiłków dla rodzin uchodźców z Ukrainy

Zbierają środki na 30 tys. posiłków dla rodzin uchodźców z Ukrainy
Zbierają środki na 30 tys. posiłków dla rodzin uchodźców z Ukrainy · fot. pomagam.pl


Zbierają środki na 30 tys. posiłków dla rodzin uchodźców z Ukrainy
Zbierają środki na 30 tys. posiłków dla rodzin uchodźców z Ukrainy · fot. pomagam.pl
Cztery ośrodki w powiecie żywieckim obecnie goszczą prawie 400 osób z Ukrainy. Portal Czytaj Skład z Bielska-Białej, we współpracy z miejscami pobytu i lokalnymi gminami organizuje pomoc, by dać uchodźcom chociaż namiastkę domu. Zbiórkę można wesprzeć w serwisie Pomagam.pl.

Wrzos w Węgierskiej, Milena w Milówce, Beskid w Milówce i Relaks w Międzybrodziu Żywieckim - wszystkie ośrodki przyjęły ukraińskie rodziny, które rozlokowała wcześniej ekipa portalu Czytaj Skład z Bielska-Białej, wraz z przyjaciółmi. Dzięki współpracy z lokalnymi gminami uchodźcy mogą liczyć na wsparcie administracyjne, a dzieci uczęszczają już na zajęcia integracyjne i lekcje w języku ukraińskim organizowane w pobliskich szkołach.

Dużym problemem są pieniądze, ponieważ pierwotnie deklarowaną kwotę znacznie zmniejszono. Właścicielom ośrodków zależy, by przyjętym gościom z Ukrainy dać namiastkę domu. Jeśli nie uda się zebrać funduszy, rodziny będą zmuszone przenieść się do miejsc masowego zakwaterowania.

- Dążymy do tego, aby osoby te pozostały w godnych warunkach i mogły podjąć trudne decyzje o swoim dalszym życiu, zintegrować się z lokalną społecznością, sprawnie znaleźć pracę lub ruszyć w dalszą drogę. Prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty, nie kwota jest ważna, ale ilość osób z otwartym sercem, chętnych pomóc! - apeluje zespół portalu Czytaj Skład.

Serwis Czytaj Skład na co dzień promuje świadomy wybór produktów spożywczych, edukuje w zakresie tematyki żywienia i porównuje składy artykułów dostępnych na półkach sklepowych. Wspiera tych, którzy pragną dokonywać świadomych wyborów, robiąc zakupy codziennego użytku. Tym razem zespół portalu ruszył na pomoc ukraińskim rodzinom. Celem zbiórki w serwisie Pomagam.pl jest zakup 30 tysięcy posiłków oraz innych artykułów pierwszej potrzeby.Zbiórkę można wesprzeć, klikając w link: pomagam.pl/czytajsklad. Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl, a wszystkie środki trafiają do ukraińskich rodzin.

mp / bielsko.info
źródło: www.pomagam.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj