bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 31 marca 2022
  • wyświetleń: 1292

Poseł Koperski w Łucku. Wspólna delegacja PiS, KO i Lewicy

Poseł Koperski w Łucku. Wspólna delegacja PiS, KO i Lewicy - 30.03.2022 · fot. Poseł Tomasz Kostuś / sejm.gov.pl
W środę, 30 marca, delegacja Sejmu pod przewodnictwem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego przebywała z wizytą w Łucku. W składzie delegacji znaleźli się również posłowie Tomasz Kostuś, Krzysztof Lipiec i Przemysław Koperski.

Jak informuje Centrum informacyjne Sejmu, posłowie udali się do Ukrainy w odpowiedzi na zaproszenie Wołyńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej. W ramach wizyty przedstawiciele Sejmu odbyli spotkanie z władzami obwodu, deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy, konsulem honorowym Litwy w Ukrainie oraz pracownikami Centrum Dystrybucji Pomocy Medycznej. Omówiono m. in. kwestie pomocy humanitarnej i przezwyciężenia skutków inwazji agresji rosyjskiej na Ukrainę.

W ramach pomocy humanitarnej, wraz z delegacją Sejmu, na Ukrainę dotarł również transport zawierający leki (18 ton) przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Wicemarszałek Terlecki oraz towarzyszący mu posłowie odwiedzili także Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku i spotkali się z biskupem ordynariuszem diecezji łuckiej Witalijem Skomarowskim.

mp / bielsko.info
źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj