bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 7360

Brakuje żywności z długim terminem ważności. Pilny apel o wsparcie

Brakuje żywności z długim terminem ważności. Jest apel
Brakuje żywności z długim terminem ważności. Pilny apel o wsparcie · fot. UM Bielsko-Biała
Żywność z długim terminem ważności, woda i wolontariusze - to najpilniejsze, czego po weekendzie potrzebuje otwarty 18 marca w Bielsku-Białej punkt zbiórki i wydawania darów w dawnym pawilonie Tesco przy ul. Warszawskiej 180. W sobotę, drugiego dnia funkcjonowania punktu po dary zgłosiło się nawet 600 Ukraińców. W efekcie dziś brakuje tam przede wszystkim żywności i wody, a potrzeby nadal są ogromne.

- Apeluję przede wszystkim o żywność z długim terminem ważności i wodę. Tych produktów w ogóle nie mamy w punkcie - mówił dziś rano zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Krzysztof Gałuszka, który z ramienia Ratusza nadzoruje pracę punktu.

Jak wyjaśnił, w sobotę punkt odwiedziło naprawdę wielu Ukraińców. Z rozmów z uchodźcami wynikało, że gros z nich jest zakwaterowanych w Żywcu, Szczyrku, Mesznej, Skoczowie, Pszczynie, Tychach czy Jaworzu. To też osoby, które przebywają w hostelach czy mieszkaniach prywatnych. - Dlatego apelujemy do mieszkańców całego regionu o solidarność w sprawie dzielenia się żywnością - dodał Gałuszka.

W punkcie potrzebni są też wolontariusze. Każdego dnia jest co robić. Chodzi o dorosłe osoby - mężczyzn i kobiety, co najmniej w wieku 16 lat do pracy fizycznej - rozładowywania i rozpakowywania palet, a później rozkładania produktów we wskazanych miejscach. - Wszyscy ci, którzy chcieliby pomóc jako wolontariusze, proszeni są o kontakt ze mną pod numerem stacjonarnym 33 4971622. Będą odbierał ten telefon i ustalał grafiki. Pracy jest sporo - mówi Gałuszka.

Punkt dobroczynny dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Warszawskiej 180 w Bielsku-Białej jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 17.00, w soboty od 9.00 do 13.00.

W środku czekają całkowicie bezpłatne - żywność, odzież, buty, środki higieny i czystości oraz wiele, wiele innych.

Działa tam również stoisko, gdzie Ukraińcy mogą złożyć wniosek o nadanie numeru PESEL i otrzymać ten numer. Stoisko jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 17.00.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj