bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 3253

Poślizg na letnich oponach zakończony solidną kraksą

Kolizja na al. Armii Krajowej - 29.11.2021 · fot. Bielskie Drogi
W poniedziałek, 29 listopada zima tak na dobre zagościła do Bielska-Białej. Po godzinie 12.00 zaczął padać śnieg, a drogi miejscami zrobiły się śliskie. Dla większości kierowców nie było to jednak zaskoczeniem i zdążyli zmienić opony na zimowe. Większość to jednak nie oznacza, że wszyscy byli tak zapobiegliwi.

Pojawili się pierwsi rozbitkowie na letnim ogumieniu. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na al. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Azaliową. Kierowca Audi A4 jadąc al. Armii Krajowej w stronę Szyndzielni, wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Jego samochód wpadł na chodnik (na szczęście pusty), a następnie uderzył w ogrodzenie posesji kliniki medycyny estetycznej. Cztery pojazdy stojące na parkingu zostały uszkodzone. Dwa z nich dość znacznie. Nikomu nic się nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem. W chwili zdarzenia droga była dość solidnie przysypana świeżym śniegiem. Kierowca Audi jechał na letnich oponach.

Jeśli ktoś jeszcze nie zmienił opon na zimowe, to ostatni dzwonek już minął. W najbliższych dniach spodziewane są przelotne, ale momentami intensywne opady śniegu. Należy też pamiętać, że opona zimowa to nie tylko kwestia innej rzeźby bieżnika. Zimowa mieszanka gumy znacznie lepiej sprawdza się w niższych temperaturach, a te będą nam niewątpliwie towarzyszyć przez najbliższy czas.

sid / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj