• wyświetleń: 3753

Międzynarodowy turniej karate

Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF · fot. Atemi Bielsko-Biała
W sobotę 13 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej odbyła się 6. edycja Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF.

Bardzo dobry występ zawodników bielskiego klubu "Atemi" na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan w Bielsku- Białej. 4-osobowa reprezentacja wywalczyła aż 5 medali, w tym 2 złote.

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanął Maciej Waliczek. Był najlepszy w kata wśród seniorów i juniorów, medale zdobywali także: Mateusz Tomiczek i Dawid Gaweł. W hali pod Szyndzielnią rywalizowało wczoraj prawie 140 zawodników z 23 klubów.

Dzień wcześniej, w sobotę rozegrano 6. Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF. Na pięciu planszach walczyło ponad 360 zawodników z 34 klubów z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Tutaj dorobek bielszczan jest imponujący: 7 medali złotych, 11 srebrnych i 19 brązowych, co dało 3. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. 1. miejsce zajęli zawodnicy "Kaisho" BIałystok, 2. Bushi-Do Bydgoszcz.