bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 20 września 2021
  • wyświetleń: 3249

900 cyklistów na 48. Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym

48 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy 19.09.2021 · fot. Malgos
Około 900 osób wzięło udział w 48. Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej. Najmłodszy z uczestników rajdu miał rok, najstarszy 79 lat. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w mieście 19 września, było tradycyjnie Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

Pierwszy organizowany przez Towarzystwo rajd odbył się jesienią 1996 roku. Od tego czasu, na przestrzeni 26 lat, w kolejnych edycjach przeszło 93.200 rowerzystów przejechało ponad 1.680 km, odwiedzając wszystkie miejscowości dookoła Bielska-Białej.

Gospodarzem półmetka tegorocznej jesiennej edycji rajdu był LKS Sokół Pisarzowice. Start tradycyjnie odbył się na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Wśród prawie 900 przybyłych osób były całe rodziny, grupy zorganizowane czy przyjacielskie i rowerzyści jadący indywidualnie. Wszystkich przywitał zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Na starcie spotkało się wiele grup, rodzin i szkół, które startowały w rajdowym konkursie na najliczniejszych, w tym 14-osobowa grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Przy okazji rajdu odbył się finał akcji Rower Pomaga Fundacji Ekologicznej Arka, która wręczyła dzieciom z domów dziecka trzy rowery. Prezes Fundacji Grupy Kęty Dzieciom Podbeskidzie Monika Sobczak, również uczestniczka rajdu, opowiadała o tym, że warto pomagać, a przejechane na rowerze kilometry oddać akcji www.rowerpomaga.pl, ponieważ to za nie właśnie dzieci z domów dziecka otrzymują rowery.

O bezpieczeństwie na drodze mówił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej Krzysztof Stankiewicz. Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów Jolanta Koźmin przywitała gości i zaprezentowała im trasę rajdu. Czas oczekiwania na start umilał rowerzystom zespół Kontrasty z Domu Kultury Włókniarzy, którego instruktorem jest Agnieszka Dylik.

O 9:30, po tradycyjnym odliczaniu i przy dźwiękach dzwonków rowerowych, peleton ruszył na trasę pierwszego etapu o długości 15 km. Półmetek był wyznaczony na boisku LKS Sokół w Pisarzowicach. Na miejscu uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez przedstawicielkę Starostwa Powiatowego Dorotę Nikiel i dyrektora LKS Sokół Jerzego Wróbla. Potem odbyła się rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez gospodarzy. I po przerwie peleton podążył na trasę drugiego etapu o długości 17 km.

Meta rajdu znajdowała się na terenie basenu w Cygańskim Lesie Pływalnia Start, gdzie rowerzystów przywitały roztańczone dziewczyny z zespołu Stokrotki i Mad Moves, a wolontariuszki rozdawały dyplomy dla najmłodszych uczestników.

Dodatkową atrakcją było Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej - letnie kino zasilane prądem produkowanym przez rowery, skręcanie balonów, konkursy sprawnościowe, kręcenie liny i inne atrakcje oraz pyszna grochówka. Przejechane kilometry organizatorzy przekazali akcji Rower Pomaga. Ostatnim punktem programu było nagrodzenie zwycięzców konkurencji.

Wyniki konkurencji 48. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:
  • najliczniejsza rodzina, która nie wygrała w poprzednich edycjach: rodzina Kochańskich,
  • najliczniejsza grupa zorganizowana: Grupa Kęty,
  • najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Włodzimierz Nowak - 79 lat,
  • najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: 4-letni Tadeusz Grzegorzak,
  • najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Gustaw Mydlarz rok,
  • najliczniejsza reprezentacja szkoły - I miejsce wśród szkół podstawowych: Angielskojęzyczna Szkoła Podstawowa Oxford Primary School - 69 osób,
  • I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej - 17 osób, najliczniejsza reprezentacja przedszkola: nie zweryfikowała się.


Ostatnim punktem programu na mecie 48. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego było losowanie nagród w loterii fantowej. Wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody główne: 3 rowery - ufundowane przez Grupę Kęty S.A. oraz 15 zestawów dla rowerzysty - akcesoria rowerowe oraz zaproszenia gastronomiczne.

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów już teraz zaprasza na edycję wiosenną rajdu, która odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.