bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 10 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 14000

Bus kurierski opróżniony w lesie. Namiary na sprawcę wśród śmieci...

Śmieci rozsypane w lesie na pograniczu Lipnika i Straconki - 9.06.2021 · fot. sid / bielsko.info
Niecodziennego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców pogranicza Lipnika i Straconki w Bielsku-Białej. Przy leśnej drodze ktoś wyrzucił do potoku dużą ilość śmieci. Nie było tu mowy o kilku workach. Ktoś opróżnił pełny samochód dostawczy odpadów. Na rodzaj pojazdu wskazywały m.in. ślady opon. Sprawcę udało się namierzyć po kilkudziesięciu minutach.

Pojechaliśmy na miejsce znaleziska. Wśród sporej sterty śmieci rozrzuconej na stromym zboczu były m.in. listy przewozowe jednej z ogólnopolskich firm kurierskich wraz danymi kuriera, odręczne notatki i zapiski. Postanowiliśmy przeprowadzić małe dziennikarskie śledztwo i dotrzeć do owego kuriera. Nie było to skomplikowane. Młody mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i zbulwersowany. Potwierdził, że to jego notatki i jego pismo. Obiecał posprzątać bałagan choć zarzekał się, że to nie jego sprawka i będzie dążyć do ustalenia winnego. Kurier poinformował swoich przełożonych o całej sytuacji. O sprawie dowiedziało się także kierownictwo bielskiego oddziału firmy kurierskiej.

Pracownikom firmy udało się ustalić, że kilka miesięcy temu jeden z byłych już podwykonawców sprzedał uszkodzony samochód dostawczy. W skrzyni ładunkowej były śmieci (głównie kartony i odpady komunalne), a nowy właściciel w zamian za obniżenie ceny zobligował się wywieźć odpady do PSZOKu (sporządzono nawet zapisek w umowie kupna-sprzedaży). Do nowego właściciela śmieci nie udało się jednak od razu dotrzeć. Kurierzy podjęli decyzję, że sami posprzątają zanieczyszczony las. Zajęło im to kilka godzin. Teren został oczyszczony, a śmieci wywiezione tam, gdzie docelowo było ich miejsce.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.