bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 1681

Nowy sprzęt trafił na ortopedię Szpitala Pediatrycznego

Nowy sprzęt trafił na ortopedię Szpitala Pediatrycznego - 03.03.2021 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
Wyposażenie Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wzbogaciło się o dwa, bardzo potrzebne urządzenia. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Fundację "Razem dla Dzieci".

Te nowe urządzenia to wiertarka ortopedyczna oraz waporyzator, który służy do koagulacji, czyli tamowania krwawienia w czasie operacji stawu kolanowego. Wiertarka kosztowała 33 442 zł, z czego dofinansowanie Starostwa Powiatowego wyniosło 20 250 zł, natomiast wsparcie Fundacji "Razem dla Dzieci" 13 182 zł. Z kolei koszt zakupu waporyzatora wyniósł 14 418 zł, przy czym aż 13 500 zł przekazało bielskie Starostwo.

- To nowoczesne, wysokiej jakości urządzenia. Zarówno wiertarka ortopedyczna jak i waporyzator bardzo się nam przydadzą i z pewnością będą często w użyciu - mówi lek. med. Mirosław Harężlak, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw lecznictwa.

Fundacja "Razem dla Dzieci" w ciągu siedmiu lat swego istnienia zakupiła na rzecz dziecięcej placówki medycznej z Bielska-Białej aparaturę, sprzęt i wyposażenie o łącznej wartości wynoszącej blisko 460 tysięcy zł. Ponieważ ma ona status organizacji pożytku publicznego, więc jej konto można zasilać przekazując jeden procent podatku. W tym celu wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza podatkowego wpisać nr KRS 0000501927.

- W ubiegłym roku nastąpił znaczący wzrost finansowego wsparcia otrzymanego przez Fundację tą właśnie drogą. Dobitnie świadczą o tym liczby - z tytułu 1 procenta w roku 2019 Fundacja otrzymała 11 218 zł, a w roku 2020 - 26 352 zł. Wszystkich, którym leży na sercu dobro małych pacjentów leczonych w Szpitalu Pediatrycznym gorąco zachęcam do skorzystania z tej formy wsparcia naszej Fundacji w ramach rozliczenia podatkowego za 2020 rok. Zapewniam, że każda otrzymana złotówka zostanie mądrze wydana, z myślą o potrzebach chorych dzieci. Tym bardziej że mamy kolejne wnioski szpitala dotyczące zakupu następnych urządzeń - mówi Teresa Zejma, prezes Fundacji "Razem dla Dzieci".

Dodajmy, że od początku działalności tej Fundacji jej Zarząd pracuje społecznie, więc wszystkie otrzymywane środki są przeznaczane na potrzeby Szpitala Pediatrycznego.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.