bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 3128

W Bielsku-Białej trwa olimpiada sportowa

XV Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa · fot. UM Bielsko-Biała
W Bielsku-Białej trwa jubileuszowa XV Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa zorganizowana dla podopiecznych Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży „PARASOL”.

We wtorek rano, po spotkaniu z zastępcą Prezydenta Miasta Bielska-Białej Adamem Ruśniakiem, który wręczył podopiecznym maskotkę olimpijską, korowód uczestników przemaszerował trasą spod Ratusza na kompleks sportowy Orlik przy ul. Słowackiego. Po części oficjalnej, czyli ślubowaniu przedstawicieli 11 placówek, zapaleniu znicza i oficjalnym otwarciu Olimpiady odbyły się towarzyskie mecze piłki nożnej najstarszych podopiecznych , finały gry w dwa ognie oraz mecz towarzyski siatkówki podopieczni - wychowawcy.

Mnóstwo atrakcji dostępnych było także w strefie kibica, gdzie odbywało się malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanza oraz z dużymi bańkami mydlanymi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jutro, 3 lipca będą miały miejsce kolejne sportowe zmagania. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach lekkoatletycznych: sprincie, rzucie piłką lekarską, skoku w dal w 4 kategoriach wiekowych oraz sztafecie w 3 kategoriach wiekowych.

Po południu na zakończenie zawodów odbędzie się wręczenie medali, pucharów i nagród.

Współorganizatorem imprezy jest Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zespół dla Dzieci i Młodzieży „PARASOL” jest jednostką organizacyjną Miasta Bielska-Białej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Statutowym celem jednostki jest wsparcie rodziny i dziecka poprzez prowadzenie 11 Placówek Wsparcia Dziennego, które zapewniają m.in.:
- organizację czasu wolnego i rozwój zainteresowań dzieci
- prowadzenie zajęć z zakresu zdrowego stylu życia
- realizację zajęć profilaktycznych
- opiekę pedagogiczną
- pomoc psychologiczną
- pomoc w nauce
- posiłek

Placówki oferują 350 miejsc dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat, zamieszkałych na terenie Miasta Bielska-Białej. Placówki czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Pobyt w placówce jest nieodpłatny i dobrowolny.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.