bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 6 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4066

Bieg na Hrobaczą Łąkę z rekordową frekwencją

Bieg na Hrobaczą Łąkę - 1.06.2019 · fot. Łukasz Kałwa
W sobotę 1 czerwca 2019 w Kozach odbyła się siedemnasta już edycja alpejskiego Biegu na Hrobaczą Łąkę. Impreza biegowa w Kozach powiększyła się o I Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę.

W sobotę 1 czerwca 2019 w Kozach odbyła się siedemnasta już edycja alpejskiego Biegu na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotował 14-sto kilometrową trasę z metą na szczycie Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. W zawodach biegowych wystartowało ponad 180 osób. To rekord frekwencji w siedemnastoletniej historii biegu.

Trasa o długości 14 km miała przewyższenie 469 m. W zawodach najlepiej poradzili sobie: Radosław Hetman z Jaworzna z czasem 1:04:20s, który przybiegł przed Józefem Koźmińskim z Kóz. Trzeci na mecie zjawił się Piotr Czapla z Zabrza. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Czok ze Strzelec Opolskich z czasem 1:11:06s, która pokonała Annę Krupę z Wierzchowi i Dorotę Jonkisz z Czechowic-Dziedzic.
W tym roku został poprawiony rekord trasy wśród kobiet aż o ponad 11 minut. Biegacze na mecie otrzymali piękne okolicznościowe medale, a najlepsi piękne szklane grawerowane puchary i ciekawe nagrody.

- Cieszę się, że tak licznie biegacze zawitali do Kóz. Po zeszłorocznym wydłużeniu przebiegu trasy mamy wiele sygnałów, że nowa, 14km trasa podoba się uczestnikom. Mamy bardzo dobre opinie, zarówno co do organizacji jak i miejsca rozgrywania zawodów. Cieszy nas to. Beskid Mały oferuje wiele ciekawych tras i ścieżek. W naszej gminie mamy piękne tereny do uprawiania biegów górskich. Korzystając z okazji już dzisiaj serdecznie zapraszam na kolejny przyszłoroczny bieg i marsz z kijkami - mówił na mecie Konrad Hamerlak - dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

W tym roku zorganizowano również I Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Najszybciej wśród mężczyzn z trzy kilometrową trasą poradził sobie Piotr Ordzowiały z Osielca, a wśród kobiet Judyta Krasnodębska z Kóz. W marszu z kijami wystartowały 33 osoby.

Bieg w Kozach bardzo dobrze się rozwija. W tym roku padł rekord frekwencji na Hrobaczej Łące. Łącznie w biegu i w rajdzie Nordic Walking wystartowało ponad 210 osób. Organizator przygotował dla biegaczy specjalną stronę biegu www.bnhl.pl.

Organizatorzy już zapraszają w przyszłym roku na kolejną edycję, która odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.