bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 18 lutego 2018
  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 8699

Fotorelacja z siódmego Pucharu Reksia na stoku Dębowca

7. Puchar Reksia - 18.02.2018 · fot. sid - bielsko.info
Największa w Polsce impreza narciarska dla dzieci, będąca dla wielu młodych narciarzy początkiem przygody ze sportową rywalizacją. Za nami siódmy Puchar Reksia, który obył się na stoku bielskiego Dębowca.

Liczba zawodników była ograniczona do 400 młodych narciarzy. W zależności od umiejętności oraz wieku, zawodnicy startowali na jednej z dwóch tras (dłuższej i krótszej). W tym roku w zawodach wystartowały dzieci w sześciu grupach wiekowych:
  • 2004-2005

  • 2006-2007

  • 2008-2009

  • 2010-2011

  • 2012-2013

  • 2014 i młodsi.


Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymali specjalnie zaprojektowane numery startowe oraz pamiątkowe nagrody. Nie zabrakło także ciepłych napoi oraz przekąsek. Żeby nie zmarznąć można było poćwiczyć z instruktorką fitness, zagrać w gry, różne zabawy i konkursy (min. przeciąganie liny).

7. Puchar Reksia odbył się pod patronatem Jacka Krywulta - Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisława Łukaszczyka - wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy nad zawodami objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego. Ambasadorem Zawodów był Andrzej Bachleda-Curuś.

Loading...


Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Kolejna edycja Pucharu Reksia odbędzie się dokładnie za miesiąc w Białce Tatrzańskiej.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj