bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 22 grudnia 2017
  • 1 stycznia 2018
  • wyświetleń: 14985

Nowości w Szczyrku - nowa gondola, dwie kanapy i szersze trasy

Szczyrk Mountain Resort · fot. szczyrkowski.pl
Pozmieniał nam się krajobraz narciarski w Szczyrku. Od tego sezonu ruszył nowy Szczyrk Mountain Resort z koleją gondolową i dwoma kolejami kanapowymi. Do tego nowe serce ośrodka oraz poszerzone i wyprofilowane trasy. Dzisiaj (1 stycznia 2018) wyciągi czynne są w godzinach od 9:00 do 16:00 i od 18:00 do 21:00.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100.000 m3 na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Szczyrk Mountain Resort


Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro. Przy stacjach Szczyrk-Gondola i w Czyrnej zlokalizowane są darmowe parkingi na łącznie 1300 samochodów. Prywatne parkingi funkcjonują przy stacji Szczyrk-Solisko, gdzie znajduje się pętla
skibusa. Na Hali Skrzyczeńskiej działa dyżurka GOPR.Dolne stacje kolei zlokalizowane są po lewej stronie, wzdłuż drogi biegnącej w kierunku Wisły. Dojazd komunikacją miejską możliwy jest z Bielska-Białej. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co 15 minut darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści.

Jazda dzienna w Szczyrk Mountain Resort trwa od godziny 8.30 do 16.00, a jazda wieczorna od 18.00 do 21.00. Cennik karnetów dostępny jest na stronie szczyrkowski.pl.

ups, BM / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj