• 7 marca 2016
  • wyświetleń: 2102

Czwarty z rzędu tytuł mistrzów

36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF · fot. Atemi Bielsko-Biała
Wielkim sukcesem zawodników bielskiego Atemi zakończyły się 36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu 6 marca. Reprezentacja Atemi w składzie: Bartosz Mączka, Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzów Polski w konkurencji kata drużynowe seniorów, pokonując w finale drużynę Budokan Wrocław.

Znakomicie spisali się bielscy seniorzy w konkurencji indywidualnej kata. Trójka z nich stanęła na podium. Mistrzem Polski został Bartosz Mączka - wychowanek Jolanty i Tadeusza Brudniak z LKZ Zarzewie Prudnik, od 3 lat trenujący w klubie Atemi. Na trzecich miejscach uplasowali się Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek. Tuż za podium, przegrywając walki repasażowe o miejsce trzecie, znaleźli się : Dawid Gaweł , Eliza Gaweł oraz Sonia Walaszczyk.

Ostatecznie bielski klub Atemi z 4 medalami - 2 złotymi i 2 brązowymi uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji medalowej. W mistrzostwach wzięło udział 162 zawodniczek i zawodników z 39 licencjonowanych klubów Polskiego Związku Karate. Organizatorem niedzielnych mistrzostw był wrocławski klub Budokan.