Edukacja
- 24 maja 2026
- wyświetleń: 740
Termomodernizacja SP nr 28 wciąż czeka na realizację. Jest apel o sięgnięcie po dofinansowanie
Radna Anita Szymańska ponownie zwróciła się do władz miasta z prośbą o realizację termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Witosa. Jak podkreśla w interpelacji, projekt modernizacji został przygotowany już kilka lat temu, jednak do tej pory inwestycja nie doczekała się realizacji z powodu braku środków finansowych.
Zdaniem radnej przeprowadzenie prac jest konieczne zarówno ze względu na stan techniczny budynku, jak i kwestie ekologiczne oraz ekonomiczne. Obecnie szkoła generuje wysokie koszty ogrzewania, które mogłyby zostać znacząco ograniczone dzięki poprawie efektywności energetycznej obiektu.
Termomodernizacja miałaby przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii oraz ograniczenia emisji CO2. Jak zaznacza Anita Szymańska, przy obecnych cenach ciepła obniżenie kosztów eksploatacji budynku ma istotne znaczenie dla miejskiego budżetu. Radna wskazuje również, że placówka publiczna powinna stanowić przykład stosowania nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań.
Planowane prace poprawiłyby także komfort uczniów i pracowników szkoły poprzez zapewnienie stabilniejszej temperatury wewnątrz budynku przez cały rok. Dodatkowo modernizacja wpłynęłaby na estetykę obiektu, który - jak podkreślono w interpelacji - znajduje się obecnie w złym stanie technicznym i wymaga licznych remontów.
Radna zwraca uwagę, że w tym roku przewidziano kolejne środki na poprawę efektywności energetycznej szkół w ramach Funduszu Modernizacyjnego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W związku z tym zaapelowała o rozważenie złożenia wniosku o dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 28 właśnie z tego programu.
Termomodernizacja miałaby przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii oraz ograniczenia emisji CO2. Jak zaznacza Anita Szymańska, przy obecnych cenach ciepła obniżenie kosztów eksploatacji budynku ma istotne znaczenie dla miejskiego budżetu. Radna wskazuje również, że placówka publiczna powinna stanowić przykład stosowania nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań.
Planowane prace poprawiłyby także komfort uczniów i pracowników szkoły poprzez zapewnienie stabilniejszej temperatury wewnątrz budynku przez cały rok. Dodatkowo modernizacja wpłynęłaby na estetykę obiektu, który - jak podkreślono w interpelacji - znajduje się obecnie w złym stanie technicznym i wymaga licznych remontów.
Radna zwraca uwagę, że w tym roku przewidziano kolejne środki na poprawę efektywności energetycznej szkół w ramach Funduszu Modernizacyjnego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W związku z tym zaapelowała o rozważenie złożenia wniosku o dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 28 właśnie z tego programu.
ZOBACZ TAKŻE
Po latach oczekiwań jest przełom ws. potoku Krzywa. Podpisano porozumienie
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Rzeka Biała bliżej mieszkańców? Propozycja stworzenia nadbrzeżnych tras rekreacyjnych
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











