Edukacja

  • 10 maja 2026
  • 20 maja 2026
  • wyświetleń: 5355

Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3

Radny Paweł Korzondkowski zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją dotyczącą procesu konsolidacji oddziałów Szkoły Podstawowej nr 3 i ich przeniesienia do budynku przy ul. Adama Asnyka 30. Sprawa dotyczy przeniesienia części klas z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Antoniego Osuchowskiego.

Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3 · fot. Zac / bielsko.info
Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3
  • Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3
  • Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3
  • Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3
  • Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3
  • Ile kosztuje przeniesienie szkoły i czy uczniowie będą uczyć się na dwie zmiany? Padają trudne pytania o SP nr 3


W swojej interpelacji radny prosi o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących finansowania oraz zakresu prowadzonych i planowanych prac adaptacyjnych w nowej lokalizacji.

W szczególności pyta o łączną kwotę przeznaczoną na dostosowanie budynku przy ul. Adama Asnyka do potrzeb przenoszonych klas, a także o wysokość już poniesionych wydatków. Domaga się również wskazania, jakie prace remontowe i adaptacyjne zostały już wykonane, które są w trakcie realizacji oraz jakie są jeszcze zaplanowane.

Jednym z kluczowych wątków poruszonych przez radnego jest kwestia terminów zakończenia inwestycji. Pyta on, czy wszystkie prace zostaną ukończone przed 1 września 2026 roku, czy też część zadań może zostać przesunięta w czasie.

W interpelacji pojawia się także pytanie o organizację pracy szkoły w nowym roku szkolnym 2026/2027, w tym o ewentualne wprowadzenie systemu dwuzmianowego oraz liczbę klas nim objętych.

Radny porusza również kwestie kadrowe. Wnioskuje o informacje, czy wszyscy nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni, tacy jak personel sprzątający, portierzy i konserwatorzy, będą mieli zagwarantowane zatrudnienie w nowej lokalizacji przy ul. Adama Asnyka 30.

Do tematu będziemy wracać.

Zac / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.