Edukacja

  • 13 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2560

[WIDEO, FOTO] Wyjątkowy koncert Chóru Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego na 20-lecie!

W sobotę 13 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej odbył się jubileuszowy koncert Chóru UBB, który obchodził 20-lecie.

20-lecie Chóru Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Koncert był podsumowaniem długoletniej działalności chóru, którego skład zmieniał się przez dwie dekady.
W jego skład wchodzą absolwenci i obecni studenci Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Dziś śpiewa w nim 50 osób.

Koncert stanowił jednocześnie promocję nowej płyty, która będzie zawierała muzykę rozrywkową. Podczas wydarzenia składane były podziękowania. Padło specjalne zaproszenie dla absolwentów, aby jeszcze raz wspólnie zaśpiewali w pełnym składzie chóru - tak też się stało.W repertuarze znalazły się utwory rozrywkowe, o miłości, utwory po angielsku i hebrajsku.

"Jako chór zdobywaliśmy główne nagrody w konkursach (Grand Prix), wiele nagród dodatkowych, nagród dla naszego dyrygenta. Koncertowaliśmy w Macedonii, Hiszpanii, we Włoszech, w Czechach, w Niemczech. To był nasz największy koncert, gdyż na scenie wystąpiło ponad 700 wykonawców." - Agnieszka Borowska - bielska chórzystka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.