Edukacja

  • 25 lutego 2024
  • wyświetleń: 1413

Najlepsi bielscy licealiści będą debatować. Tematem ekologia i społeczna odpowiedzialność biznesu

Stowarzyszenie Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie organizuje projekt "DeBBaty", w którym wezmą najlepsi licealiści z 12 polskich miast - w tym Bielska-Białej.

deBBaty
Fot. archiwalne · fot. UM Bielsko-Biała


- Projekt DeBBaty łączy w sobie turniej debat oksfordzkich i cykl szkoleń projektowych dla licealistów. Bierze w nim udział 12 miast Polski, podczas tegorocznej IX edycji będą to: Białystok, Bielsko-Biała, Katowice, Kielce, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Radom, Rzeszów, Toruń oraz Wrocław - wyjaśnia Jan Zborowski, z samorządu studenckiego warszawskiej SGH.

- Dla uczestników projektu z 12 miast organizujemy turnieje eliminacyjne oraz szkolenia obejmujące kompetencje miękkie. Szkolenia prowadzone są z zakresu m.in. sztuki debatowania i autoprezentacji. Prowadzącymi są członkowie zespołu projektowego oraz przedstawiciele wyspecjalizowanych w danej dziedzinie organizacji - dodaje.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji DeBBat będzie ekologia i społeczna odpowiedzialność biznesu. Turnieje eliminacyjne przed finałową debatą odbywać się będą w 12 miastach (w tym Bielsku-Białej) między 27 lutego a 15 marca. Finał zaplanowano na 18-20 kwietnia w gmachu Szkoły Głównej Handlowej.

W projekcie weźmie udział 200 uczestników. - Do wzięcia udziału w projekcie nie jest wymagane od uczestników bycie aktywnymi i doświadczonymi debatantami, zaś sam udział jest bezpłatny. Dzięki szkoleniom organizowanym przy współpracy z Fundacją Nowy Głos, uczniowie otrzymują szansę na pozyskanie wiedzy na temat retoryki i zasad debaty oksfordzkiej oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w turnieju eliminacyjnym - podkreśla Zborowski.

Organizatorzy przedsięwzięcia przypominają, że pierwsza edycja "DeBBat" odyła się właśnie w Bielsku-Białej.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.