Edukacja

  • 24 stycznia 2024
  • 28 stycznia 2024
  • wyświetleń: 7947

Bielski licealista nominowany do "Maturalnego Nobla". Można mu pomóc wygrać

Kacper Kupczak to uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, który został wybrany do trzeciego etapu konkursu "Maturalny Nobel". Skierowany jest on do uczniów szkół średnich, którzy chcą swoimi działaniami zmieniać świat na lepsze.

Kacper Kupczak walczy o "Maturalnego Nobla"
Kacper Kupczak walczy o "Maturalnego Nobla" · fot. youtube.com


W trzecim etapie zadaniem nominowanych było stworzenie filmu, w którym pokazują swoje działania.

- W moim liceum miałem okazję przeprowadzić wykład, dlaczego szkoła jest do bani. Pokazałem w nim, dlaczego nauka w szkole jest nieoptymalna dla naszego mózgu i jak mogłaby działać lepiej. Później przeprowadziłem kolejne kilkanaście wykładów dla kilkuset osób na temat tego, jak radzić sobie ze stresem, lepiej zarządzać emocjami i skutecznie się komunikować - podkreśla Kacper na swoim nagraniu.

By uczeń bielskiego liceum mógł dostać się do finału tego ogólnopolskiego konkursu, potrzebne są głosy internautów. - W obecnym etapie połowa głosów pochodzi od publiczności, połowa do jury. Dostałem już wsparcie od kilkuset osób, lecz konkurs jest na tak wysokim poziomie, że może to się okazać za mało - przyznaje licealista.

Głosowanie trwa do 30 stycznia - wystarczy zostawić łapkę w górę pod filmem konkursowym, który dostępny jest na Youtube:Jest o co walczyć - otrzymać można stypendia o wartości 13 tys. zł (laureat), 5 tys. zł (pierwszy wyróżniony) oraz 5 tys. zł (drugi wyróżniony).

Warto dodać, że uczeń liceum im. Stefana Żeromskiego wraz z grupą osób z doświadczeniem branży technologicznej i dwójką innych młodych ludzi z Bielska-Białej realizuje projekt, którego celem jest stworzenie innowacyjnej platformy dla rodzin osób z Autyzmem.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.