Edukacja

  • 11 maja 2023
  • 20 maja 2023
  • wyświetleń: 17278

Ruszyła rekrutacja na nowe studia. Znamy lokalizację siedziby filii

Ruszyła rekrutacja na studia w nowej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bielsku-Białej. Na ten moment kandydaci mogą aplikować na kierunek lekarski. Bielski Urząd Miejski poinformował, gdzie znajdzie się siedziba filii - nie będzie to jednak budynek przy placu Marcina Lutra.

Budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej - zdj. archiwalne
Budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej - zdj. archiwalne · fot. UM Bielsko-Biała


Gdzie będzie mieścić się siedziba filii?Na rok akademicki 2023/24 filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego planuje przyjąć 75 studentów na kierunek lekarski, w tym 51 osób na studia stacjonarne oraz 24 na studia niestacjonarne. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa SUM Agata Pustułka, planowana siedziba bielskiej filii to budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej.

- Wcześniej mówiło się o umieszczeniu wydziału lekarskiego w budynku przy placu Marcina Lutra, zaś docelową siedzibą SUM w Bielsku-Białej ma być kompleks budynków na placu Fabrycznym, który wymaga jednak gruntownej modernizacji - informuje bielski Urząd Miejski.

W budynku przy ulicy 1 Dywizji Pancernej znajdzie miejsce dziekanat, dostosowane do prowadzenia kierunku lekarskiego sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. Planowana jest biblioteka i czytelnia z miejscem odpoczynku.

Dzięki podpisanym umowom, bazą do prowadzenia zajęć klinicznych będą: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu.

- Odnotowujemy duże zainteresowanie rekrutacją - dodaje Agata Pustułka.

Ruszyła rekrutacjaW Bielsku-Białej na kierunku lekarskim odbywać się będą jednolite studia magisterskie. Limit miejsc w roku akademickim 2023/2024 zostanie podany po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia. Co ważne, kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody właściwego ministra. Studia trwają 12 semestrów i są realizowane w zakresie przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. Plan studiów przewiduje również praktyki zawodowe w okresie wakacyjnym.

- Zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń, w tym ćwiczeń praktycznych w laboratoriach i pracowniach kształcenia kierunkowego pod nadzorem wykładowcy oraz praktyk zawodowych. Wykłady i ćwiczenia będą się odbywać w bardzo dobrze przygotowanych salach wykładowych i pracowniach kierunkowych, dysponujących nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym i multimedialnym - informuje Śląski Uniwersytet Medyczny.

Termin rejestracji elektronicznej, dokonania opłaty rekrutacyjnej oraz uzupełnienia wyników z matury trwa od 28 kwietnia do 12 lipca, do godziny 12.00. Termin dokonania opłaty rekrutacyjnej uważa się za dotrzymany w przypadku wpływu środków na konto uczelni.

Terminy ogłoszenia list rankingowych wraz z terminem składania dokumentów:
  • I lista rankingowa 18.07.2023 przyjmowanie dokumentów 19.07-21.07.2023,
  • II lista rankingowa 25.07.2023 przyjmowanie dokumentów 26.07-28.07.2023,
  • III lista rankingowa 01.08.2023 przyjmowanie dokumentów 02.08-04.08.2023.


Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, 20 stycznia prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański i starosta bielski Andrzej Płonka podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia w Bielsku-Białej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - portal bielsko.info pisał o tym w artykule "Powstanie filia znanej uczelni. Podpisano list intencyjny".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.