bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 1761

Dziennikarstwo Obywatelskie. Wkrótce nowy kierunek studiów na ATH

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku akademickiego Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej uruchomi nowy kierunek studiów - dziennikarstwo obywatelskie.

Reklama

Dziennikarstwo Obywatelskie. Wkrótce nowy kierunek studiów na ATH
Dziennikarstwo Obywatelskie. Wkrótce nowy kierunek studiów na ATH · fot. UM Bielsko-Biała


17 maja w Akademii Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące powstania nowego kierunku w Katedrze Polonistyki, jakim ma być dziennikarstwo obywatelskie. W spotkaniu udział wzięli specjaliści z różnych dziedzin, którzy dzielili się swoim doświadczeniem, tak aby program studiów był skrojony na miarę potrzeby środowiska i rynku pracy.

- Opracowujemy teraz nowe, atrakcyjne programy kształcenia na tym kierunku i specjalnościach tak, aby spełniały wymagania współczesnego rynku pracy. Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę edukacyjną: do istniejących specjalności (nauczycielskiej oraz projektowania komunikacji) dodać nową: dziennikarstwo obywatelskie. Nowa specjalność pojawi się w naszej ofercie od roku akademickiego 2023/2024. Obecnie pracujemy nad stworzeniem nowego programu kształcenia na studiach polonistycznych. Otrzymaliśmy na ten cel wsparcie finansowe z Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Razem z partnerskim Arktycznym Uniwersytetem z Tromsø opracowujemy nowe przedmioty oraz nowoczesne materiały i metody dydaktyczne - informuje kierownik Katedry Polonistyki dr hab. Michał Kopczyk, prof. ATH.

- Bardzo zależy nam na tym, by program wpisywał się w regionalne zapotrzebowanie na wiedzę i umiejętności, wynikające ze specyfiki naszego regionu. Przygotowaliśmy ramy przedmiotowe programu studiów, cel i zakres wiedzy posiadanej przez przyszłych absolwentów. Chcemy je poddać procesowi konsultacji z liderami opinii, ekspertami, osobami posiadającymi duże doświadczenie i wiedzę. W tym celu organizujemy spotkanie konsultacyjne - dodaje kierownik Katedry Polonistyki.

Konsultacje społeczne i spotkanie prowadziły dr Agnieszka Będkowska-Kopczyk i dr Joanna Wróblewska-Jachna. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to nowy kierunek studiów otworzy się w przyszłym roku akademickim.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.