bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 21 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1663

[FOTO] Pamiętali o rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej pamiętali o 79. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z żółtymi żonkilami odwiedzili bielski Ratusz i złożyli kwiaty pod tablicą przypominającą o miejscu, w którym istniała synagoga.

Pamiętali o rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim - 20.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Powstanie w getcie warszawskim wybuchło dokładnie 19 kwietnia 1943 roku.

- Jak co roku, pomijając pandemiczną przerwę, jesteśmy na ulicach miasta. Wprawdzie dzień później, bo 19 kwietnia był dniem wolnym od szkoły, ale nasza młodzież jednak wybrała się rozdawać żonkile. Chcemy upamiętnić rocznicę powstania w getcie warszawskim. Chcemy mówić o tym, co trudne, co bolesne w naszej historii i być może, dzięki temu, zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości - mówiła polonistka z Ogrodnika Anna Świstak.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach antydyskryminacyjnych i odwiedzili przedstawicieli Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, aby bliżej poznać zwyczaje i życie społeczności żydowskiej w naszym mieście.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.