bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2093

[FOTO] Trwa rozbudowa Przedszkola nr 4. Placówka zyska 1 000 m2

Prawdopodobnie do maja tego roku potrwa rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej. Przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12 budowany jest nowy obiekt, połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem przedszkola, o powierzchni prawie 1.000 m2, który pomieści sześć oddziałów przedszkolnych wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i zapleczem kuchennym.

Rozbudowa Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej - 12.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Dzięki rozbudowie budynku przedszkola powstało miejsce na sześć oddziałów przedszkolnych wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i zapleczem kuchennym. Każdy oddział to sala zabaw, toaleta oraz zaplecze. W ramach rozbudowy budynku powstaną również szatnie dla dzieci, toaleta ogólnodostępna, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze kuchenne z pomieszczeniami pomocniczymi i magazynowymi, zaplecza szatniowe i sanitarne dla personelu. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół obiektu, czyli parkingi, chodniki i jezdne, plac zabaw i wiatę śmietnikową. Teren został już na nowo ogrodzony. Po rozbudowie obiekt będzie miał 1.269,62 m2 powierzchni, nowy trzykondygnacyjny budynek wraz z łącznikiem to aż 965,62 m2.

Wykonawca inwestycji, firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. prowadzi również wiele prac na zewnątrz budynku. W planach jest przebudowa istniejącego placu zabaw oraz tarasu zewnętrznego, nasadzenie niskiej i ozdobnej zieleni i nowych drzew. Wykonawca rozebrał już istniejący budynek gospodarczo-mieszkalny tuż obok istniejącego przedszkola. Remontu doczekała się też rekreacyjna wiata. Aby zapewnić bezpieczny dojazd do placówki, przebudowana zostanie ulica Kazimierza Wielkiego wraz ze zjazdami. Będą nowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Poza tym schody i murki.

Rozbudowa przedszkola według zawartej 19 lutego 2021 roku umowy z firmą Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A., generalnym wykonawcą inwestycji, wyniesie 13.925.952,35 zł brutto. Termin realizacji przewidziany był na 31 marca 2022 roku, ale strony najprawdopodobniej wydłużą ten czas o około dwa miesiące. Wraz z rozbudową trwają również procedury zamówieniowe dotyczące kompleksowego wyposażenia nowo powstającej części przedszkola.

Jak wynika ze stanu zaawansowania robót na 11 stycznia 2022 roku, wykonawca zakończył budowę wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku, obecnie trwają prace związane z pokryciem dachu i montażem obróbek blacharskich. Trwa również montaż elewacji w części wykonanej w systemie tzw. druga skóra, czyli pierwsza warstwa to ściana zewnętrzna ocieplona i wykończona tynkiem silikonowym, druga warstwa to systemowa ściana osłonowa w konstrukcji stalowej w części wypełniona szkłem, a w części płytami HPL. W pozostałej części ściany będą wykonane z tynku dekoracyjnego i spieków kwarcowych. To rozwiązanie, jak widać na załączonych w galerii wizualizacjach, jest bardzo ciekawe i daje świetny efekt wizualny. Stolarka okienna jest już osadzona w 80 procentach, rozpoczęło się też osadzanie stolarki fasadowej.

Wykonawca zakończył wykonywanie tynków na dwóch kondygnacjach i przygotowuje się do wykonania posadzek na parterze. Trwają prace na zewnątrz, związane z zagospodarowaniem terenu. Powstał górny parking, powstają mur oporowy od strony południowej i podbudowa pod plac zabaw. Zakończony jest za to remont wiaty rekreacyjnej i ogrodzenia całego terenu.

Jeśli chodzi o instalacje, wykonano już przyłącze elektroenergetyczne budynku i rozprowadzono przewody w całym obiekcie, wykonano wewnętrzną instalacje wodno-kanalizacyjną, trwają prace związane z instalacją wentylacji, hydrantową i instalacją centralnego ogrzewania.

Po zakończeniu rozbudowy, w planach jest remont starego budynku przedszkola. Na razie jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy ruszą procedury z tym związane.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.