bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 1587

ATH ma pomysł na uhonorowanie Stanisława Lema

W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, jednego z najlepiej rozpoznawalnych w świecie polskich pisarzy, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej postanowiła uhonorować twórcę ogromnym muralem na głównym budynku kampusu.

ATH


- Postać Stanisława Lema ma dla naszej społeczności akademickiej wymiar niejako symboliczny. Warto wspomnieć, że w młodości był on studentem medycyny we Lwowie i Krakowie. Był także entuzjastą raczkującej w połowie XX wieku cybernetyki oraz pasjonatem motoryzacji - podkreśla prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski, rektor bielskiej uczelni.

- Poliglota władający sześcioma językami, posiadający solidne wykształcenie przyrodnicze i ścisłe. Wszystko to układa się w niesamowity splot humanistyki z techniką, który, dzięki nieprzeciętnej twórczości literackiej Lema, stanowi źródło tak fascynującej i inspirującej wiedzy o współczesnym człowieku i jego cywilizacji - dodaje rektor.

Mural wykonywany jest przez bielskiego artystę - Piotra Graffa. Uroczyste odsłonięcie pracy, związane również z obchodami 20-lecia powstania Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (po przekształceniu z Filii Politechniki Łódzkiej), planowane jest na październik

mp / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.