bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 2990

Zakończył się gruntowny remont ZSTiH. Szkoła wygląda jak nowa

W środę, 1 września w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych zainaugurowano nowy rok szkolny. Uroczystość zbiegła się z zakończeniem rozbudowy, przebudowy i termomodernizacji obiektu.

Inauguracja nowego roku szkolnego w ZSTiH - 01.09.2021
Inauguracja nowego roku szkolnego w ZSTiH - 01.09.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, o środki na przeprowadzenie remontu starała się jeszcze poprzednia dyrektor szkoły Halina Majdak-Maj i uzyskała je za kadencji prezydenta Jacka Krywulta, przy wsparciu Rady Miejskiej Bielska-Białej, której przewodniczył wówczas Jarosław Klimaszewski. Teraz, w trakcie inauguracji nowego roku szkolnego, Jarosław Klimaszewski pojawił się w szkole już jako prezydent Bielska-Białej.

- Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zawsze na jego początku towarzyszą nam, jako rodzicom, wam jako uczniom, obawy, jaki on będzie. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy założenia i spodziewane efekty zostaną osiągnięte? Teraz te obawy zeszły na dalszy plan, dzisiaj podstawowym pytaniem jest to, w jakiej formie będzie nauczanie, w jakiej mierze będzie ono zdalne. Doświadczenia z ostatniego roku wyraźnie pokazały, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem. Życzę wszystkim, aby nauka nie tylko w tej szkole, ale we wszystkich, była źródłem satysfakcji i rozwoju nie tylko jeżeli chodzi o wiedzę, ale również o osobowość i szerokie horyzonty. Absolwentom tej szkoły tej szkoły udaje się to osiągnąć, można ich spotkać na całym świecie, gdzie odnoszą sukcesy - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Na inauguracji obecni byli także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk i zastępca prezydenta Piotr Kucia.

Gruntowny remont szkoły obejmował wszystkie pomieszczenia. Wymieniono zniszczone elementy konstrukcji dachu i jego pokrycie, renowacji poddano powłoki tynkarskie i malarskie, wymieniono parapety wewnętrzne i zewnętrzne, stolarkę drzwiową oraz okienną. Przebudowano węzły sanitarne i instalacje - wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną i teleinformatyczną. W ramach zadania wykonano także termomodernizację wszystkich istniejących obiektów, szkołę rozbudowano o pięć sal dydaktycznych. Kompleksowy remont przeszła sala gimnastyczna, która zyskała nowe wyposażenie. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz obowiązujących wymogów przeciwpożarowych.

Zamiast asfaltowego boisko powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią z poliuretanu, przebudowano trakty piesze, wykonano rewitalizację wewnętrznego patio oraz przebudowę układu komunikacyjnego. Posadzono zieleń, zmontowano elementy małej architektury i wykonano nowe ogrodzenie. Koszt inwestycji to 12.324.000 zł brutto.

- Dzisiejsze otwarcie jest dla nas szczególne, tak naprawdę oddajemy do użytku praktycznie nowy obiekt. Wszystko zostało tu zmodernizowane, część techniczna, jak i wyposażenie naszej szkoły. Mamy warunki, w których przyjemnie można pracować - mówił dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej Andrzej Stokłosa.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.