bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5001

[FOTO] Komorowice mają przedszkole marzeń

25 sierpnia otwarto oficjalnie po gruntownej modernizacji Przedszkole nr 39 w Komorowicach. Tradycyjną wstęgę w imieniu prezydenta Bielska-Białej przecięły przedszkolaki, a prezydent Jarosław Klimaszewski razem ze swoim zastępcą Piotrem Kucią zasadzili pamiątkowe drzewko.

Otwarcie zmodernizowanego przedszkola w Komorowicach - 25.08.2021 · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Samorząd Bielska-Białej sukcesywnie powiększa bazę oświatową dostępną dla mieszkańców miasta. - Już na początku tej kadencji wiadomym było, że trzeba coś zrobić z bazą przedszkolną. Komorowickie przedszkole powstało w 1971 i wymagało pilnej modernizacji. Dobudowana cześć pozwoliła na przyjęcie do placówki dodatkowych 50 dzieci z Komorowic Śląskich. Plan rozbudowy przedszkoli w naszym mieście trwa. Dzisiaj skończyliśmy pracę tutaj. Efekty cieszą, Modernizacja wymagała dużego wysiłku i zaangażowania osób, którym z tego miejsca za wszystko dziękuję. Liczę na to, że to przedszkole będzie dobrze służyło nie tylko dzieciakom, ale całej tutejszej społeczności - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Stary budynek Przedszkola nr 39 został rozbudowany i zmodernizowany. Dzisiaj nie przypomina obiektu sprzed roku. Wcześniej przedszkole było dwuoddziałowe. - Teraz liczy cztery oddziały. Taka placówka była niezmiernie potrzebna tej dzielnicy miasta. Staraliśmy się o nie przez wiele lat wspólnie z rodzicami i radą osiedla - informowała dyrektor Przedszkole nr 39 Danuta Midura.

Placówka ma teraz cztery wygodne sale dydaktyczne, szatnie i przestronne korytarze. Posiada nowoczesne zaplecze kuchenne i infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych. Obiekt jest parterowy.
Podczas otwarcia zaproszeni goście zwiedzili przedszkole i obejrzeli program artystyczny.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.