bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 16 maja 2021
  • wyświetleń: 3853

[WIDEO] Uczniowie z Bielska-Białej i Żywca nagrali filmik nt. hejtu

Grupa licealistów z Podbeskidzia przygotowała krótkometrażowy film na temat hejtu w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Jego celem jest uwrażliwienie, głównie młodzieży, na szacunek wobec siebie. Poprzez nagrany filmik jego autorzy chcą budować samoświadomość i pokazać, że nie warto hejtować.Przez ostatnie miesiące nastolatki z Podbeskidzia pracowały nad projektem w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Zofia Midor z 3LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej i Klaudia Stasica z 1LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu postanowiły zwrócić uwagę na temat powszechnej w świecie młodych nienawiści.

Dziewczyny w projekcie pokazały problem z perspektywy hejterki. Za realizację zdjęć i montaż odpowiadał Wiktor Martosz, a w filmie zgodzili się wystąpić aktorzy z Teatru K. - Realizując ten projekt chcemy też pokazać, że mimo pandemii nie poddajemy się i wykorzystując swoje pasje, staramy się sprawić, aby świat stał się choć trochę lepszy - powiedziała nam Zofia Midor, jedna z twórczyń filmu.

Patronat honorowy nad projektem objęli Amnesty International, Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.