bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 2791

Zmarł dr inż. Andrzej Kowalski z ATH Bielsko, powstaniec warszawski

W dniu 6 marca w wieku 91 lat odszedł doc. dr inż. Andrzej Kowalski, wieloletni pracownik naukowy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

dr inż. Andrzej Kowalski
fot. źródło: ATH


Andrzej Kowalski, były powstaniec warszawski, urodzony i wychowany w Warszawie. Związany z bielskim przemysłem włókienniczym, w 1977 roku rozpoczął pracę naukową na bielskiej uczelni, jako jeden ze współtwórców Wydziału Organizacji i Zarządzania ówczesnej Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej (obecnie Wydział Zarządzania i Transportu). Wychował wielu studentów, dyplomantów. Był także wieloletnim członkiem i działaczem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Zapamiętamy go jako człowieka obdarzonego niezwykłym poczuciem humoru, życzliwego współpracownikom - mówią pracownicy Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Kamienicy w dniu 11 marca o godz. 13.00, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

ar / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.