bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1505

Studenci ATH chcą pomóc Kubusiowi i Domowi Kulejących Aniołów

Za nami:

Samorząd Studencki Akademii Techniczno-Humanistycznej serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w wyjątkowym, hybrydowym (tak samo jak obecne zajęcia na uczelniach) Kiermaszu Świątecznym! W tym roku prowadzona jest zrzutka online na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny oraz zbiórka nakrętek dla Kubusia Kidonia cierpiącego na bardzo rzadką chorobę.

kiermasz, kubuś


W tym roku samorząd studencki prowadzi zbiórkę online za pomocą portalu pomagam.pl na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku - link do zbiórki: pomagam.pl/dka-pomagamy oraz stacjonarną zbiórkę nakrętek dla małego Kubusia Kidonia, które można wrzucać do pojemnika w holu na parterze budynku L uczelni, przy ul. Willowej 2 w Bielsku-Białej.

Dom Kulejących Aniołów to ośrodek udzielający bezpłatnej i wielowymiarowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Zapewnia m.in.: nauczanie na poziomie grup przedszkolnych i szkolnych, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze grupowe oraz zajęcia specjalistyczne z zakresu terapii oraz diagnozy psychologicznej, logopedycznej i neurologopedycznej, rehabilitację itp.

kiermasz, kubuś


Kubuś Kidoń, dla którego samorząd studencki zbiera zakrętki, to mały, poważnie chory chłopiec. Kuba pochodzi z Rudzicy w gminie Jasienica, znajdującej się na terenie naszego powiatu. Urodził się wyjątkowy, można by rzec "bardziej niż jeden na milion", ponieważ jako jeden z 50 osób w Polsce oraz 500 na świecie cierpi na NKH (nieketotyczna hiperglicynemia).

Kiermasz potrwa od 1 do 30 marca.

- W tym trudnym czasie warto pomyśleć o innych, zwłaszcza tych szczególnie potrzebujących naszej pomocy. Pokażmy, że razem możemy więcej - zachęcają studenci.

Link do wydarzenia na Facebooku: fb.me/e/3yqcKVX4P

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.