bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 2593

Rekrutacja do bielskich przedszkoli publicznych rozpocznie się 1 marca

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli w Bielsku-Białej na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 marca i będzie prowadzone na wniosek rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy.

żłobek, dziecko, przedszkole
Rekrutacja do bielskich przedszkoli publicznych rozpocznie się 1 marca · fot. pixabay.com


Do publicznego przedszkola mogą zostać przyjęci tylko kandydaci zamieszkali w Bielsku-Białej. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Rodzice dzieci już przyjętych do przedszkola składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Kandydaci w wieku od 3 do 5 lat urodzeni w latach 2016-2018 mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. Kandydaci w wieku 6 lat urodzeni w 2015 roku mają ustawowy obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu. Na wniosek rodziców mogą też rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej. Kandydaci urodzeni w latach 2013-2014 posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą kontynuować wychowanie przedszkolne po uzyskaniu odroczenia od obowiązku szkolnego.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem Bielska-Białej mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami. Dotyczy to również kandydatów 2,5-letnich (urodzonych do końca lutego 2019 roku).

Formularz wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola znajduje się pod adresem: www.bielsko-biala.nabory.pl. Również pod tym adresem znajdują się: oferty każdego przedszkola wraz z liczbą wolnych miejsc, opis lokalizacji oraz szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego, na każdym jego etapie.

Ważna informacja


System wraz z wnioskiem do wypełnienia dostępny będzie w dniu rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, tj. 1 marca br. o godz. 9.00. W przypadku problemów z dostępem lub użytkowaniem systemu w każdym przedszkolu będzie można uzyskać pomoc techniczną. Również do przedszkoli należy kierować ewentualne zapytania związane z rekrutacją.

Postępowanie rekrutacyjne z wykorzystaniem systemu informatycznego nie dotyczy kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy ubiegają się o przyjęcie do oddziałów integracyjnych i specjalnych. W tym przypadku postępowanie prowadzone jest na odrębnych zasadach w każdym przedszkolu, w którym takie oddziały funkcjonują: Przedszkole Integracyjne nr 1 w Bielsku-Białej, Przedszkole Integracyjne nr 2 w Bielsku-Białej oraz Przedszkole nr 38 z Oddziałami Specjalnymi w Bielsku-Białej. Tam też należy kierować ewentualne zapytania związane z postępowaniem rekrutacyjnym.

Obowiązujące w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym terminy oraz kryteria pierwszeństwa można znaleźć tutaj. Są tam również do wglądu akty prawa miejscowego dotyczące tego postępowania.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.