bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 1 lutego 2021
  • 14 lutego 2021
  • wyświetleń: 1180

Monsteriada - koduj z Gigantami - 8. edycja bezpłatnych warsztatów

Za nami:

Rozpoczęła się rejestracja na Monsteriadę - Koduj z Gigantami - ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. W Bielsku-Białej spotkanie zaplanowano na 14 lutego przy ulicy Cyniarskiej 36. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki powstawania gier i będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu.

Koduj z gigantami
Koduj z gigantami · fot. materiały prasowe akcji


Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej na temat programowania, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

- W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć, jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym kreatywność. Od 2017 roku zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju - mówi prezes szkoły Giganci Programowania Dawid Leśniakiewicz.

Dla uczestników warsztatów Koduj z Gigantami z całego kraju przygotowano ponad 2.500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia on-line.

Warsztaty będą odbywać się w dniach 30 stycznia - 14 lutego 2021 r.

- Chciałbyś skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadajmy za stery Scratcha i do dzieła! Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom. Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy! Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom - poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry. Teleportuj się z nami do świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! - zachęcają organizatorzy warsztatów.

Koduj z Gigantami to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Można wygrać atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik warsztatów stacjonarnych i on-line otrzyma upominek niespodziankę.

Patronami honorowymi wydarzenia są włodarze miast - także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski - oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem społecznym akcji są Hakersi - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami

koduj z gigantami

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.