bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 8 stycznia 2021
  • 18 lutego 2021
  • wyświetleń: 5337

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki online nadal dostępny!

W dniach 21 - 22 stycznia Akademia Techniczno-Humanistyczna zaprosiła na XXI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki - tym razem w internetowej formule on-line. Pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych, ciekawostki z procesu produkcji filmowej, pokaz ratownictwa medycznego wizyty w bielskich przedsiębiorstwach, spotkanie z Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci, spektakl tearalny, wykłd o obrazach Edwarda Dwurnika i wiele innych - wszystko to nadal jest dostępne w sieci!

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki
Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki w tym roku odbył się on-line · fot. ATH Bielsko-Biała


Wydarzenia odbywające się on-line mają przynajmniej jeden niekwestionowany atut: zazwyczaj są już zarejestrowane, dzięki czemu zawsze można do nich wrócić. Tak jest z XXI Beskidzkim Festiwalem Nauki i Sztuki, który odbył się pod koniec stycznia właśnie w internecie.

Wszystkim, którzy nie zdarzyli się jeszcze zapoznać z festiwalowym programem przypominamy, że wydarzenia w jego ramach nadal są dostępne na internetowej stronie pod adresem www.festiwal.ath.bielsko.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Ideą Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest inspirowanie nauką i sztuką zarówno dzieci, jak i dorosłych w każdym wieku. W ramach festiwalu można zobaczyć filmy z pokazami, warsztatami i wykładami, które przygotowali naukowcy i studenci uczelni. W programie są między innymi Akademia Młodych Talentów, wykład profesora Jerzego Bralczyka O zbójniku w języku oraz 7. Beskidzkie Dyktando, wystawa obrazów Edwarda Dwurnika, wynalazki Leonarda da Vinci, twórczość Renaty Piątkowskiej i wiele innych.

ATH zachęca nauczycieli do wykorzystania festiwalowych materiałów w trakcie swoich zajęć - w klasie, jak i podczas nauki zdalnej. Filmy są uporządkowane w moduły tematyczne, z których można komponować własne lekcje. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, oprócz ciekawego programu przygotowano materiały edukacyjne do pobrania, które mogą stanowić pomoc nauczycieli i rodziców podczas wspólnej zabawy. Jest też moduł dla dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej. Festiwal dofinansowano z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała, Pełna Kultura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.