bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 17 grudnia 2020
  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6307

[FOTO] Uczniowie Plastyka stworzyli wyjątkowe krzesła dla WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP zagra 31 stycznia. Już po raz 5. uczniowie i uczennice Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej przygotowali wyjątkowe, oryginalne krzesła, które zostaną przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krzesła dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 · fot. Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej


Pandemia nie odebrała chęci pomagania innym! W tym roku artystyczną oprawą używanych krzeseł zajęła się grupa uczniów i uczennic z klas drugich i trzecich liceum. W tym roku praca przebiegała inaczej niż dotychczas - uczniowie pracowali w swoich domach, a konsultacje z nauczycielkami opiekującymi się projektem odbywały się online.

- Zapraszamy do licytowania krzeseł, którym drugie życie nadali uczniowie i uczennice naszej szkoły. Każde krzesło to osobny projekt, który powstawał i był realizowany pod okiem pań Agaty Ruman i Klaudii Laty. Krzesła zostały przekazane na licytację, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - czytamy na stronie bielskiego plastyka.

Na aukcje trafiło 15 krzeseł. Od 25 stycznia można je będzie oglądać w Galerii Sfera. Licytacje w serwisie Allegro są już aktywne - kliknij tutaj.

Projekt jest efektem współpracy szkoły z Fundacją Ekologiczną ARKA i Galerią Sfera w Bielsku-Białej w ramach akcji Krzesła dla WOŚP.

BM, ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.