bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 14 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1791

Rozbudowa SP 23 ruszy najwcześniej pod koniec 2022 roku

Mieszkańcy dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej czekają na rozbudowę tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 23. Na przeszkodzie tej inwestycji stanęły sprawy wywłaszczeniowe. Wszystko jednak wskazuje na to, że miasto nabędzie potrzebne tereny i prace ostatecznie ruszą.

Szkoła podstawowa nr 23
Szkoła Podstawowa nr 23 · fot. bielsko.info


O informację dotyczącą planów rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 23 w Kamienicy do władz Bielska-Białej zwrócił się radny Rafał Ryplewicz. Jak podkreśli, to inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców.

- W sierpniu ubiegłego roku otrzymałem informację, że urząd miejski czekał wówczas na decyzję wojewody śląskiego w prawie wyznaczenia organu zastępczego w procesie wywłaszczeniowym działki, na której ma zastać rozbudowana szkoła - przypomniał przedstawiciel bielszczan.

Jak poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, sprawą wywłaszczenia po decyzji wojewody zajął się prezydent Żor. Ustalił on, że zaistniały przesłanki do wywłaszczenia nieruchomości, a tym samym w decyzji o wywłaszczeniu nastąpi ustalenie odszkodowania.

- 17 listopada został powołany rzeczoznawca majątkowy - podał wiceprezydent. - Po nabyciu działek będziemy mogli podjąć działania mające na celu przygotowanie inwestycji. Należy zakładać, że prace projektowo-kosztorysowe mogą potrwać do dwunastu miesięcy. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, oszacowaniu kosztów i zagwarantowaniu w budżecie miasta odpowiednich środków, ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Kamiński zakłada, że rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 23 w Kamienicy może rozpocząć się najszybciej końcem 2022 roku.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.