bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 1374

407 prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa

8.604 dzieci uczestniczyło w prelekcjach, które zorganizowała w roku szkolnym 2019/2020 straż miejska w Bielsku-Białej. Zajęcia odbyły się w szkołach podstawowych i przedszkolach - publicznych i niepublicznych - oraz na ścieżkach edukacyjnych w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.

407 prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa
407 prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa · fot. UM Bielsko-Biała


Strażnicy uczestniczyli też w 6 festynach profilaktycznych i imprezach plenerowych promujących zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży, organizowanych m.in. przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Część prelekcji strażnicy przeprowadzali wspólnie z pracownikami Zakładu Gospodarki Odpadami. Zajęcia dla dzieci realizowano również w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w ramach kampanii społecznej DOG-adaj się ze mną.

Tematy przeprowadzonych w roku szkolnym 2019/2020 spotkań to: Strażnik twój przyjaciel, Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola, Bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi, Obrona przed atakiem agresywnego psa, Bezpieczne wakacje, Bezpiecznie w górach i w lesie, Bezpieczna zima, Mali strażnicy przyrody, ABC pierwszej pomocy ze Strażą Miejską czy Cyberprzemoc i przemoc rówieśnicza. Większość prelekcji przeprowadzono z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz wyeliminowaniu istniejących zagrożeń strażnicy każdorazowo po prelekcji kontrolowali tereny placów zabaw, przyszkolnych boisk czy przyległe do placówek oświatowych i kulturalnych. Działania profilaktyczne SM będą kontynuowane także w obecnym roku szkolnym.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.