bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 3412

Czworo nauczycieli wpisanych do bielskiej "Księgi Zasłużonych"

17 listopada podczas XXV sesji Rada Miejska Bielska-Białej podjęła uchwałę, aby czworo cenionych nauczycieli wpisać do "Księgi zasłużonych dla miasta Bielska-Białej". Radni docenili pracę Andrzeja Kucybały, Kazimierza Polaka, Tomasza Szymczyka i Szarloty Bindy. Te wyjątkowe osoby wpisały się w dzieje miasta, ale i w życiorysy tysięcy uczniów.

Czworo nauczycieli wpisanych do bielskiej "Księgi Zasłużonych"
Andrzej Kucybała · fot. UM Bielsko-Biała


Andrzej Kucybała był wieloletnim dyrektorem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, obecnie pełni funkcję przewodniczącego zarządu Stowarzyszenia na rzecz Bielskiej Szkoły Muzycznej. To kreatywny menadżer, współorganizator znaczących imprez artystycznych. Zrealizował budowę nowej siedziby Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej wraz z nową przyszkolną salą koncertową. Jest dyrygentem szkolnej orkiestry symfonicznej, przygotowuje z nią koncerty muzyki symfonicznej na najwyższym poziomie wykonawczym. Został nagrodzony licznymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami indywidualnymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czworo nauczycieli wpisanych do bielskiej "Księgi Zasłużonych"
Kazimierz Polak · fot. UM Bielsko-Biała


Kazimierz Polak to pierwszy, wieloletni dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Dzięki umiejętności budowania zespołu ludzkiego i zdolnościom organizacyjnym przyczynił się do utworzenia najlepszej szkoły średniej w województwie śląskim i jednej z najlepszych w kraju. Jest wybitnym pedagogiem zaangażowanym w działalność sportową. Przez szereg lat pełnił funkcję prezesa Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, członka Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Bielsku-Białej oraz wiceprezesa Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Bielsku-Białej. Był radnym bielskiej Rady Miejskiej. Odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Czworo nauczycieli wpisanych do bielskiej "Księgi Zasłużonych"
Tomasz Szymczyk · fot. UM Bielsko-Biała


Tomasz Szymczyk - wybitny nauczyciel matematyki, pedagog, autor i współautor wielu publikacji z zakresu matematyki, jest jednym z twórców sukcesu V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Był przewodniczącym komitetu organizacyjnego prestiżowej Olimpiady Matematycznej Europy Środkowej MEMO 2018 zorganizowanej w Bielsku-Białej, wychowawcą wielu pokoleń wybitnych matematyków, aktywnym działaczem na rzecz środowiska lokalnego i matematycznego.

Czworo nauczycieli wpisanych do bielskiej "Księgi Zasłużonych"
Szarlota Binda · fot. UM Bielsko-Biała


Szarlota Binda jest dyrektorem generalnym Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, propagatorką działań na rzecz oświaty i założycielką Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych w Bielsku-Białej, założycielką Bielskiej Szkoły Menadżerów. W 1995 roku uruchomiła w Bielsku-Białej uczelnię wyższą - Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów. W 2004 roku, odpowiadając na potrzeby rynku edukacyjnego w regionie bielskim oraz zgłaszane przez lokalną społeczność zapotrzebowanie na placówki szkolne, utworzyła gimnazjum. Za wybitne zasługi dla rozwoju szkolnictwa odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.