bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 1098

Projekt Kubiszówki: Granice języka - granicami świata - strona www

Granice języka - granicami świata to projekt Kubiszówki - już trochę znajomy, bo to jego V edycja, a jednak po raz kolejny, na nowo dał uczestnikom możliwość odkrywania magii języka. Powstała wartościowa strona internetowa.

granice języka granicami świata, Kubiszówka
Granice języka - granicami świata - strona www projektu · fot. DK Kubiszówka


Projekt „Granice języka - granicami świata” został zrealizowany przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz - placówkę Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

Kubiszówka przeprowadziła cykl warsztatów i wykładów, których tematem był język, jako podstawowe narzędzie myślenia i komunikacji oraz nośnik przekazywania kultury. Uczestnicy poznali różne formy obecności słowa w kulturze oraz jego funkcje. Zajęli się też rolą języka w społeczeństwie. Teraz nadszedł czas podsumowań i prezentację efektów pracy.

Granice języka granicami świata
Warsztaty z antropologii słowa i socjolingwistyki · fot. Kubiszówka


Bieżąca edycja przedsięwzięcia okazała się być wyjątkową, przede wszystkim ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, które sprawiły, że forum językowe, czyli wydarzenie, które na stałe wpisało się w kubiszówkowy kalendarz, musiało zostać przeniesione do przestrzeni wirtualnej.

W efekcie powstała strona internetowa. Znajdziecie tam informacje o projekcie, gotowe do pobrania scenariusze warsztatów, wykłady ekspertów i inne treści edukacyjne. To materiały nie tylko dla nauczycieli i animatorów kultury, ale też dla wszystkich, którzy interesują się językiem oraz kulturą. Adres strony to www.granicejezyka.pl.

ar / bielsko.info, źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.