bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 1 listopada 2020
  • wyświetleń: 2219

108 cudzoziemców przystąpiło do egzaminu z języka polskiego

17 i 18 października po raz trzeci odbyły się certyfikatowe egzaminy z języka polskiego jako obcego na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Według statystyk do egzaminu oficjalnie przystąpiło 108 osób. Egzaminy pisemne dla poziomu B1 i B2 odbyły się na terenie kampusu WSEH z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i obowiązującego dystansu społecznego.

108 cudzoziemców przystąpiło do egzaminu z języka polskiego
108 cudzoziemców przystąpiło do egzaminu z języka polskiego · fot. LOT Beskidy


- Jako organizatorzy baliśmy się do ostatniej chwili, że rząd wprowadzi powiat bielski do strefy czerwonej i że egzamin się nie odbędzie. Pozostaliśmy jednak w strefie żółtej i przygotowaliśmy wszystkie nasze budynki pod względem sanitarnym do tego, aby egzamin mógł się odbyć. Ze względu na obowiązujące obostrzenia egzamin celowo został zorganizowany w trzech budynkach kampusu WSEH z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego - poinformował Michał Śleziak, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

A jakie wrażenia po certyfikowanych egzaminach są wśród obcokrajowców? - Przyjechaliśmy do Bielska-Białej na egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego z Jarocina. W naszych rejonach egzaminy z powodu pandemii zostały odwołane. Pochodzimy z Ukrainy. Dziękujemy za umożliwienie przystąpienia do egzaminu i za cudowną atmosferę - mówi jeden ze zdających.

- Pochodzę z Turcji, a mieszkam we Wrocławiu. Wrocław znalazł się w czerwonej strefie i los tak chciał, że na egzamin przyjechałem do Bielska-Białej. Cieszę się, że była taka możliwość. Widać, że ośrodek w Bielsku-Białej postarał się o nasze bezpieczeństwo. Egzaminy przebiegły w komfortowej dla zdających egzamin atmosferze - dodaje inny.

- Do egzaminu miałem przystąpić w Warszawie. Niestety egzaminy zostały odwołane, a na sześć ośrodków w stolicy, tylko dwa zdecydowały się na przeprowadzenie egzaminów. Jestem jeszcze przed egzaminem ustnym i trochę się stresuję jednak dodam, że to miasto i cały obiekt robią wrażenie - zwraca uwagę zdający z Wietnamu.

mp / bielsko.info
źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.