bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 5299

Kolejka do przedszkola? To reżim sanitarny dla dobra dzieci

Pierwszy dzień września przyniósł to, czego obawiali się wychowawcy zwłaszcza najmłodszych bielszczan. Co prawda bielskie przedszkola zapewniały opiekę dzieciom w wakacje, ale wraz z końcem wakacji pojawił się kłopot - z powodu reżimu sanitarnego rodzice ze swoimi pociechami stanęli w kolejkach.

przedszkole, żłobek
fot. bielsko.info


Uwagę na sprawę zwróciła jedna z Czytelniczek portalu bielsko.info. Jak napisała w mailu wysłanym do naszej redakcji, we wtorek (1 września, a więc w pierwszy dzień roku szkolnego - przyp. red.) rodzice wraz z dziećmi, na deszczu, musieli czekać na oddanie pociech pod opiekę przedszkola nr 55 na Osiedlu Beskidzkim w kilkusetmetrowej kolejce.

Jak się okazało, to wynik reżimu sanitarnego, z którym muszą się parać pracownicy szkół i przedszkoli. - Podczas wakacji do naszego przedszkola uczęszczało około 90 dzieci. Od września sprawujemy opiekę nad około 250. Stąd te utrudnienia. Dzieci są przyjmowane do przedszkola od rodziców pojedynczo, odbierane są przez pracowników placówki, mierzona jest im temperatura ciała. Stąd utrudnienia - wyjaśnia Regina Babińska-Gibała, dyrektor Przedszkola nr 55 w Bielsku-Białej.

Jak dodała, pracownicy przedszkola starają się usprawnić przyjmowanie wychowanków. - Niestety, sytuacja związana z epidemią dotyka każdego z nas. Nam tym bardziej zależy na tym, by zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa, a także ich rodzinom. Dlatego prosimy rodziców o wyrozumiałość - powiedziała Babińska-Gibała.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.