Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Edukacja

  • 21 listopada 2019
  • 22 listopada 2019
  • wyświetleń: 4193

VIII edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

21 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej odbył się etap regionalny VIII edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

VIII edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 21.11.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Z finalistami oraz laureatami spotkali się prezydent Jarosław Klimaszewski, starosta żywiecki Andrzej Kalata, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Barbara Adamska, przewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej rad powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Bielska-Białej.

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym odbywa się od 2012 roku i skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorami przedsięwzięcia są powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki oraz Miasto Bielsko-Biała.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Kształtowanie postaw korzystnych dla zdrowia psychicznego” w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w zakresie Celu operacyjnego 3: „Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa”. Należy podkreślić, że Olimpiada cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i od pierwszej edycji wzięło w niej udział ponad 4 tys. uczniów.

VIII edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 21.11.2019
VIII edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 21.11.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


VIII edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym rozpoczęła się od etapu szkolnego, który odbył się 1 października we wszystkich szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie. Laureaci etapu szkolnego zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego i 25 października wypełniali test wiedzy decydujący o zakwalifikowaniu do etapu regionalnego. Uczniowie, którzy na terenie swoich powiatów zajęli miejsca I, II i III, 21 listopada wzięli udział w etapie finałowym.

Laureatami VIII edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:
  • miejsce I - Krzysztof Leszczyński z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Handlowych im. Władysława Reymonta w Wiśle
  • miejsce II - Zofia Teper z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej
  • miejsce III - Zuzanna Sieroń z VIII Liceum Ogólnokształcącego w ZSMiO im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej


Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski oraz lek. med. Ireneusz Jelonek - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Patronat naukowy nad konkursem objęli prof. dr hab. Jarosław Janicki - Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz dr hab. n. med. Rafał Bobiński - prof. ATH - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.