Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 1809

Bezpłatna konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli. Trwają zapisy

Za nami:

Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bielsku-Białej oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, serdecznie zapraszają nauczycieli bibliotekarzy, polonistów, nauczycieli wiedzy o kulturze oraz animatorów i pracowników instytucji kultury na konferencję "Przewodnik kulturalny, czyli jak rozwijać kompetencje kulturowe dzieci i młodzieży? Możliwości działań oraz współpracy bibliotek szkolnych z instytucjami kultury".

konferencja


Celem projektu jest stworzenie platformy spotkania, porozumienia i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli szerokiego grona wychowawców młodego pokolenia odbiorców, użytkowników i współtwórców kultury.

- Chcemy zwrócić uwagę na zasadność współpracy placówek oświatowych i kulturalnych, którym leży na sercu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji kulturalnej i animacji kultury. Pragniemy też podkreślić rolę bibliotek szkolnych w kształtowaniu i rozwoju kompetencji kulturowych dzieci i młodzieży oraz ukazanie znaczenia, jaki w tym zakresie ma ich współpraca z instytucjami kultury - informują organizatorzy konferencji.

Podczas konferencji będą poruszane takie tematy jak: kształtowanie elementarnych kompetencji czytelniczych jako wstęp do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, wykorzystanie specyfiki i możliwości przekazu treści intelektualnych i kulturowych w znaku i obrazie na przykładzie sztuki komiksu czy przygotowanie do rozumienia kontekstów kultury poprzez przygotowanie do świadomego odbioru przekazu filmowego.

W części warsztatowej organizatorzy proponują szeroki wybór tematów i prezentacji z zakresu: biblioterapii, treningu kompetencji miękkich, kaligrafii, tworzenia krótkich form filmowych, zajęć w historycznych progach Zamku Książąt Sułkowskich, spotkania z zabytkami piśmiennictwa w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej i zwiedzania zasobów Galerii Bielskiej BWA. Czas ten będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności, czy zapoznania się z potencjałem kulturowym Bielska-Białej.

Prelekcjom i spotkaniom będzie towarzyszyła wystawa plakatów prezentująca przykłady działań oraz osiągnięć bibliotek szkolnych i nie tylko. Wszystkie szczegóły dotyczące konferencji oraz rejestracja na naszej stronie internetowej: tnbsp.eduportal.bielsko.pl/konferencje-fora

Konferencja odbędzie się 29 listopada 2019 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, ul. J. Słowackiego 17, w godz.: 9.30 - 15.00. Udział w konferencji jest bezpłatny.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.