bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 25 stycznia 2019
  • 26 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6066

[ZDJĘCIA] Nowe oddziały w dwóch bielskich przedszkolach

23 oraz 24 stycznia 2019 roku w bielskich przedszkolach nr 44 i nr 49 symbolicznie oddano do użytku nowopowstałe oddziały w ramach realizacji unijnego projektu pod nazwą "Radosne przedszkolaki". W obecności dzieci i zaproszonych gości prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski dokonał przecięcia wstęgi w obu placówkach.

Radosne przedszkolaki - Przedszkole nr 44 · fot. UM Bielsko-Biała


Projekt "Radosne przedszkolaki" ma na celu zwiększenie dostępności do wychowania przedszkolnego dzieci w wieku 3-4 lat, poprzez utworzenie dodatkowych 150 miejsc, w trzech bielskich przedszkolach, po 50 miejsc w każdym z nich.

Ponadto, projekt zakłada podniesienie jakości wychowania przedszkolnego poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli oraz poszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia między innymi: logorytmiczne, z terapii psychologicznej, z terapii pedagogicznej czy zajęcia z zakresu integracji sensorycznej.

Radosne przedszkolaki - Przedszkole nr 49 · fot. UM Bielsko-Biała


Zwiększenie dostępności do wychowania przedszkolnego to jedno z priorytetowych zadań władz Miasta, a realizacja projektu "Radosne przedszkolaki" jest jednym z działań w tym zakresie.

Kolejny oddział w ramach Projektu "Radosne przedszkolaki" zostanie otwarty w Przedszkolu nr 42.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.